Новини світу. 23 червня. Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила, що переговори з “Талібаном” неприємні, але необхідні для того, щоб забезпечити стабільність і безпеку в Афганістані.

Хілларі Клінтон
Переговори з талібами будуть неприємними, але вони потрібні

Клінтон повідомила сенатській комісії із закордонних справ, що справжнього миру не можна досягнути в Афганістані без примирення розрізнених елементів суспільства. Вона зазначила, що посадові особи США взяли участь у “дуже попередніх” переговорах з талібами. При цьому вона підкреслила, що Вашингтон не буде мати справу з екстремістами, які не бажають розірвати свої зв’язки з “Аль-Каїдою”, інформує CBS News.

Раніше повідомлялося про те, що спецпредставник Білого дому Марк Гроссман відправився до Афганістану з метою встановити контакти з “Талібаном”. Американські дипломати провели щонайменше кілька зустрічей з представниками талібів. Вони намагалися налагодити контакти з представниками впливових в 90-х роках польових командирів, у тому числі з Гульбеддііном Хекматіяром, який деякий час очолював уряд Афганістану, а в 2003 році був оголошений американцями терористом.

Обама і прем’єр-міністр Великобританії Девід Кемерон запропонували радикально переглянути підхід до вирішення конфлікту в Афганістані та висловили готовність вести переговори з “Талібаном”. Раніше талібів називали терористами, тепер західні лідери пропонують їм стати повноправними учасниками політичного врегулювання конфлікту в країні.

У середу Барак Обама виступив з телезверненням до американського народу і оголосив про виведення 33 тисяч військовослужбовців з Афганістану до літа 2012 року, третина з яких повернеться на батьківщину до кінця цього року. Він заявив, що США мають можливість вивести війська, бо “Аль-Каїда” зараз не така сильна, як десять років тому, коли американські військовослужбовці тільки прибули до Афганістану. Зараз в Афганістані знаходяться близько 100 тисяч військових, таким чином, влітку 2012 року в цій країні залишаться 70 тисяч солдатів.

Пентагон розкритикував план про виведення з Афганістану третини військових, визнавши його більш ризикованим, ніж очікувалося спочатку.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.