Новини здоров’я. 21 червня. Майже дві третини смертей у світі спричинені такими неінфекційними захворюваннями, як рак, діабет, серцеві і легеневі захворювання.

Люди вмирають, а ООН турбують лише фінансові втрати

І їх кількість стрімко зростає, що приносить світовій економіці збиток, який щорічно обчислюється декількома трильйонами доларів, цитують недавню доповідь ООН Вести.

“У той час як світове співтовариство зосереджене на боротьбі з такими інфекційними захворюваннями, як СНІД, малярія і туберкульоз, стрімке зростання випадків захворювань неінфекційними хворобами пройшло відносно непоміченим. Можна з жалем констатувати, що зараз поширення цих хвороб набуло характеру епідемії”, – заявив генеральний секретар ООН Пан Гі Мун.

Згідно з дослідженням ООН, у 2008 році від неінфекційних хвороб померло 36 мільйонів чоловік, а в 2011-му 63% від 57 мільйонів смертей були викликані раком, діабетом, серцевою і легеневою недостатністю. Дев’ять мільйонів смертей в цьому році припало на жінок і чоловіків у віці до 60 років. До 2030 року, говориться в доповіді, щорічна кількість смертей, викликаних неінфекційними захворюваннями, досягне 52 мільйонів.

Серед головних причин зростання випадків неінфекційних захворювань Пан Гі Мун назвав куріння, нездорове і нерегулярне харчування, зловживання алкоголем і ожиріння, викликане низькою рухливістю. Найбільше смертельним захворюванням схильні незаможні люди, у яких немає коштів на своєчасне виявлення і боротьбу з недугою, додав генсек ООН.

Корисне від Newsmarket: Увага! Кліщі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.