Новини здоров’я. 30 червня. Жінки, які працюють в нічні зміни, частіше страждають від діабету, попереджають вчені з Гарвардського університету.

сон
Робота вночі шкідлива для жіночого здоров'я

Чим довше жінка працює в такому графіку – тим вищий ризик. «Ми вважаємо, що у жінок значно підвищується ризик розвитку діабету другого типу, якщо вони протягом тривалого часу працюють ночами», – заявили американські вчені.

Попередні дослідження вже вказували на те, що нічні зміни порушують циркадний ритм організму, призводять до набору зайвої ваги і асоціюються з симптомами метаболічного синдрому (підвищення тиску, рівня цукру та холестерину в крові і т.д.).

У дослідженні взяли участь більше 69 000 жінок, за якими спостерігали з 1988 до 2008 року. Серед учасниць у 6200 був виявлений діабет другого типу. Зіставивши ці дані з інформацією про робочий графіку жінок, учені прийшли до висновку, що в учасниць дослідження, які працювали ночами протягом 3-9 років, ризик розвитку діабету підвищувався на 6%.

У жінок, зайнятих в нічні зміни протягом 10-19 років, ризик підвищувався на 9%. Більше 20 років роботи по ночах асоціюється з 20% збільшенням ризику розвитку діабету. Частково цей зв’язок можна пояснити набором надмірної ваги, однак, як вважають вчені, зайві кілограми – не єдина ланка, що пов’язує нічну роботу з діабетом другого типу у жінок.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.