Новини світу. 3 червня. Американський Goldman Sachs і британський HSBC спільно тримали активи лівійського державного інвестиційного фонду Libyan Investment Authority (LIA) на суму в $ 335 млн. У той час як французький банк Societe Generale мав близько $ 1 млрд LIA в структурованих продуктах.

Муаммар Каддафі
Каддафі збанкрутував?

Згідно з документами, що потрапили в розпорядження організації Global Witness, в контрольованому Муаммаром Каддафі фонді в 2010 році було близько $ 53 млрд, що є нижче від передбачуваних раніше $ 70 млрд.

Серед партнерів LIA, активи якого були заморожені в березні, були фінансові організації США, Європи, Японії та інших країн. За даними Global Witness, HSBC тримав $ 293 млн на 10 рахунках, у той час як Goldman мав $ 43 млн на трьох рахунках. Кошти були вкладені в різних валютах, включаючи долари, фунти, швейцарські франки, євро і канадські долари. Goldman Sachs і HSBC відмовляються коментувати цю інформацію.

Велика частина депозитів LIA, приблизно $ 19 млрд, зберігалася в лівійських і близькосхідних банках, у тому числі в Центробанку Лівії, Arab Banking Corporation і British Arab Commercial Bank. Майже $ 4 млрд LIA були розміщені в структурованих продуктах. Societe Generale керувала $ 1 млрд, JP Morgan $ 171 млн і інвестиційна компанія OCH-ZIFF, яка базується в США,  керувала $ 329 млн.

У п’ятницю Financial Times повідомила, що LIA втратив 72% коштів, вкладених в Societe Generale, а Goldman Sachs розтратив 98,5% лівійських грошей.

У документах Global Witness йдеться, що LIA володів акціями таких компаній, як BP, Deutsche Telekom, General Electric і Vivendi. Більшість активів LIA були заморожені в США і Європі в рамках фінасово санкцій, введених ООН проти режиму Муаммара Каддафі і його сім’ї.

LIA був створений в 2006 році для управління прибутку від продажу нафти. Фонд має блакитні фішки італійського банку UniCredit і британського видавця Pearson.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.