Новини світу. 10 червня. НАТО планує скоротити чотири командні бази в Європі, що залишить без роботи майже 5 тисяч осіб, повідомили керівники Північноатлантичного альянсу.

НАТО
Присутність НАТО в Європі зменшиться

 

На зустрічі міністрів закордонних справ НАТО в Брюсселі йшлося про те, як зробити альянс більш боєздатним в умовах, коли асигнування на оборону скорочуються, а виклики військового характеру зростають.

Кількість командних структур мають скоротити із 11 до 7, а допоміжних агентств – із 14 до лише трьох. При цьому буде скорочено 4900 робочих місць. Наземні, морські та авіаційні бази мають скоротити з шести до трьох.

Метою змін, за словами генерального секретаря Північноатлантичного альянсу Андерса Фоґа Расмуссена, є «стрункіший та ефективніший альянс» у час бюджетних скорочень. Як зауважив британський міністр оборони Лаям Фокс, «потрібно зрізати з НАТО трохи бюрократичного жиру, щоб переконати платників податків, що вони отримують добру якість за їхні гроші».

Будуть скорочені і командні штаб-квартири, з трьох залишиться тільки дві – у голландському Брунсумі та в італійському Неаполі, звідки зараз ведеться операція в Лівії.

Військові скорочення торкнуться і зони воєнних дій. Присутній на засіданнях в Брюсселі міністр оборони США Роберт Ґейтс спробував запевнити партнерів по альянсу, що заплановане скорочення американської присутності в Афганістані не вплине на розклад сил в цій неспокійній країні.

«Навіть незважаючи на те, що Сполучені Штати розпочнуть вивід військ наступного тижня, я запевнив колег-міністрів, що з нашого боку не буде гонки до виходу. І ми очікуємо подібного підходу від наших союзників», – сказав Ґейтс.

Існують побоювання, що якщо вивід свого 100-тисячного контингенту розпочнуть США, то інші країни НАТО швидко наслідуватимуть їхній приклад. Тож Андерс Фоґ Расмуссен ще раз наголосив, що НАТО не покине Афганістан доти, доки не матиме впевненості у завершеності місії.

«Ми підтвердили наші зобов’язання щодо Афганістану. Це залишається нашим головним операційним пріоритетом. І разом з нашими партнерами, ми робимо помітний поступ», – заявив керівник Північноатлантичного альянсу.

Джерело Радіо Свобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.