Огляд преси. 14 червня. Напади дратівливості – вроджена риса жінок. Жіночий організм виробляє менше “гормону щастя”, ніж чоловічий.

роздратована жінка
Жінки дратівливі, бо отримують менше "гормону щастя"

Мозок жінки більш схильний до підвищеної тривожності та швидких змін настрою
Вчені розкрили причину приступів поганого настрою у жінок. Виявилося, що постійні зміни настрою у представниць прекрасної статі пояснюються особливостями функціонування мозку, пише The Daily Mail

Мозок жінки схильний до підвищеної тривожності, депресії і швидких змін настрою. Більш того, ці особливості можуть посилюватися через високобілкову низькокалорійну дієту, до якої багато хто вдається, щоби схуднути.

За статистикою, депресією страждає кожна четверта жінка у світі, в той час як серед чоловіків жертвами такої недуги є лише кожен десятий. Втім, частково такі результати дослідники пояснюють підвищеною увагою жінок до свого здоров’я і бажанням за допомогою лікаря позбутися симптомів депресії.

Утім, нещодавно вчені зі шведського Інституту Каролінкса на основі томографії мозку провели дослідження і дійшли сумних висновків. Виявляється, у жінок більше рецепторів “гормону щастя” серотоніну, ніж у чоловіків, а також знижений рівень якогось білка, який “підбирає” відпрацьований серотонін.

Науковці наголосили, що клітини обзаводяться максимальним числом рецепторів саме тоді, коли відчувають дефіцит хімічних речовин – в даному випадку серотоніну. Таким чином, первовічно у жінок занадто мало серотоніну.

Інші дослідження підтверджують цю гіпотезу: вчені Монреальського університету виявили, що мозок чоловіка в середньому виділяє на 52% більше серотоніну, ніж мозок жінки.

У той же самий час статевий гормон естроген, можливо, впливає на жінок сильніше. Він “стимулює рецептори серотоніну в мозку”, вважає психіатр Андрій Новак з Ірвінской медичної школи Каліфорнійського університету.

“Можливо, це пояснює, чому рівень серотоніну у жінок різко знижується слідом за рівнем естрогену, особливо напередодні менструації, після пологів та в період клімаксу”, – пишуть автори статті. До того ж у жінок в житті більше стресів і психологічних травм, і з часом мозок втрачає здатність регулювати настрій і статевий потяг. Тому жінки більш схильні до депресії.

Жінкам, схильним до дратівливості, рекомендують сходити до лікаря (“можливо, м’які антидепресанти допоможуть”) або змінити спосіб життя (“стрес, нездорове харчування, недостатні фізичні навантаження і навіть дефіцит сонячного світла, як вважається, пригнічують вироблення серотоніну”).

Крім того, варто вживати в їжу продукти, багаті амінокислотою триптофан – сировиною для вироблення серотоніну в організмі. Це, наприклад, індичка і зерновий сир. “Але не зловживайте білковою їжею і не зменшуйте кількість калорій”, – застерігають фахівці. За даними вчених Оксфордського університету, три тижні обмеження калорійності знижують рівень триптофану, особливо у жінок.

Меню для гарного настрою – пластівці для сніданку з цілісного зерна, багаті вітаміном B і магнієм – речовинами, які ми активно споживаємо у стані стресу.

Джерело The Daily Mail

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.