Новини України. 14 червня. На стежці Гріна, яка веде зі Старого Криму в Коктебель, цього літа туристів спочатку зустрічають невинні таблички, а потім вільно розгулюють далеко не нешкідливі вовкодави.

собаки
Собаки "зустрічають" туристів

Охоронці забороняють перебувати на орендованій території, хоча місцева влада стверджує, що орендарі не мають права обмежувати прохід по своїх ділянках, пише Кафа

На вихідних туристи, подорожуючи на велосипедах, в декількох кілометрах від Коктебелю біля одного з водоймищ побачили табличку з написом, на якій повідомляється про те, що земельна ділянка і водойма перебувають в оренді.

Назустріч мандрівникам вибігла велика собака, від якої туристи оборонялися велосипедами. Трохи пізніше, в районі виноградників у скелі Отлу-Кая їм зустрівся сторож, який заявив, що тут заборонено знаходитися і територія охороняється собаками.

Голова Щебетовської селищної ради Анатолій Діденко повідомив, що орендує землі під виноградники площею 830 га одне з підприємств, проте це не означає, що прохід по цій території може бути заборонений.

“У нас є домовленість з дирекцією підприємства про те, що туристи повинні безперешкодно проходити по цій території. У підприємства є служба охорони, це їх завдання – дивитися, щоб ніхто не крав виноград. При цьому охоронці не повинні підозрювати кожного в крадіжці, – підкреслив він. – Кожен має право проходити по цій території, а на виході, будь ласка, можна перевірити, чи не вкрала людина виноград. Я буду зв’язуватися з дирекцією підприємства з цього питання. Прохід повинен бути безперешкодним, це необхідна умова оренди землі”.

Що стосується охорони водоймища, то, за словами Діденка, ставки орендують приватні селянські господарства, які розводять там рибу.

“Раніше скарги на собак не надходили, ми з’ясуємо, хто це так розпоряджається. Все має бути для людей, а не кожен сам собі господар. Так, багаття розводити не треба, рибу ловити в приватних ставках теж, але це не означає, що й ходити повз водойми не можна. Будемо з’ясовувати, що це самоправство, – запевнив Діденко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.