Новини науки. 8 червня. Відео. У вівторок Сонце викинуло незвичайно велику кількість плазми, яка потім, опускаючись, покрила приблизно половину його поверхні.

Сонце
На сонці стався гігантський викид плазми

“Сонце зробило досить вражаючий викид протуберанців, який супроводжувався сонячним спалахом і викидом частин з високою енергією, але я ніколи раніше не бачив викиду такого великого обсягу матерії. Неначе хтось підкинув у повітря гігантську грудку бруду, а потім він упав”, – розповів Алекс Янг, астрофізик, що вивчає Сонце в Центрі космічних польотів імені Годдарда при NASA.

Викиди високоенергетичних частинок мчать до Землі зі швидкістю близько 5 млн км/год. Судячи з їх напрямку, вони пройдуть в основному повз Землю, так що вплив на нашу планету виявиться досить незначним, проте сліди їхньої присутності протягом декількох днів все-таки будуть відчуватися.

Програмний координатор Центру прогнозування космічної погоди Білл Муртаг заявив, що такий рівень сонячної радіації не спостерігався з грудня 2006 року, і тому перебої в роботі супутників і наземних засобів зв’язку все-таки можливі. Спалах відіб’ється на роботі навігаційного обладнання і може викликати зміну маршрутів авіарейсів, що пролягають через полярні регіони Землі.

Унікальність викиду ще й у тому, що деякі частинки виявилися нетрадиційно холодні – їх температура становила лише близько 80 тис. градусів Цельсія, хоча температура сонячної корони зазвичай становить 500 тис. – 10,9 млн градусів, а під час сонячних бурів може розігріватися і до кількох десятків мільйонів градусів.

В даний час Сонце знаходиться в активній фазі свого 11-річного циклу, який відомий як сонячний цикл № 24. Кілька космічних апаратів NASA стежать за сонячною активністю, щоб заздалегідь попереджати Землю про спалахи й магнітні бурі.

Джерело NEWSru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.