Новини політики. 14 червня. Відставка прем’єр-міністра дійсно можлива. У президента звинувачують Кабмін у відсталості і в небажанні брати на себе відповідальність за реформи.

Микола Азаров
Чи втримається Азаров на посаді?

«Раніше можна було сказати, що уряд працює не дуже добре, але він забирав як би на себе громадський негатив від президента. Але нині вже уряд негатив президенту передає.

Він стає токсичним активом (токсичний актив – сленговий вираз інвесторів часів кризи 2008 року, який позначав неліквідні цінні папери, від яких потрібно позбутися якнайшвидше будь-яким способом – Авт.)», – мотивувало необхідність відставки Азарова високопоставлене джерело в ПР.

У той же час немає чіткого розуміння того, коли відставка відбудеться. Можливо, вона відбудеться ще до осені, а може бути, – в найближчий час. Хоча є певна ймовірність, що Азаров втримається у своєму кріслі. Принаймні минулого тижня, як кажуть, президент на одній із зустрічей досить тепло відгукнувся про Азарова, підкресливши його заслуги в справі стабілізації економіки.

Поки суд та діло, на політичному Олімпі вже розглядається коло претендентів на пост прем’єра. Поки, за даними джерел, йдеться про чотири кандидатури: перший віце-прем’єр Андрій Клюєв, віце-прем’єр Борис Колесніков, голова Нацбанку Сергій Арбузов і губернатор Дніпропетровської області Олександр Вілкул.

До Вілкула, як кажуть, останнім часом сильно благоволить президент. Також, що цікаво, Вілкул зараз розглядається як один з кандидатів на пост віце-прем’єра з ЖКГ. Але в уряді не особливо вірять, що дніпропетровський губернатор погодиться на цю посаду, вважаючи, що її займе губернатор Черкаської області Сергій Тулуб.

З інших міністрів, за даними джерел у Партії Регіонів, є питання по Дмитру Табачнику. Його відставка вірогідна (хоча, як і у випадку з Азаровим, не 100%). Причому розглядається варіант введення поста гуманітарного віце-прем’єра, на який зараз саме шукають кандидата.

У цілому, влада має намір провести цього літа левову частку всіх непопулярних реформ (включаючи підвищення пенсійного віку) і досягти до осені піку падіння рейтингу як президента, так і Партії Регіонів. Потім, за розрахунками регіоналів, він почне рости, і на виборах восени 2012 року вони наберуть відносну більшість голосів за партійними списками, і за допомогою мажоритарників, ПР отримає більше половини місць у парламенті.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.