Новини культури. 1 червня. Стрічка поєднує в собі елементи ранньої анімації та уривки зі знаменитих німих фільмів за участю Чапліна.

Чарлі Чаплін

У 2009 році підприємець Морас Парк придбав пошкоджену бляшану коробку з кіноплівкою на інтернет-аукціоні. Він не зміг відшукати жодних згадок про фільм в доступних джерелах і тоді почав ціле розслідування, яке привело його до висновку, що він став володарем останньої копії забутого фільму з Чарлі Чапліном.

Семихвилинний фільм носить назву «Zepped» («Оточення») і відтворює наліт дирижабля «Цепелін» на Лондон. Імовірно, фільм був створений в 1916 році і був покликаний підняти дух британців у зв’язку з подібними повітряними нальотами. Короткометражка отримала свого часу експортну ліцензію і пройшла цензуру для відправки до Єгипту для показу британським військовим в цій країні. Експерти розшукали в архівах і згадку про єдиний публічний показ фільму в Манчестері. Про це повідомляє РИА Новости.

“Так як оголошення про манчестерський показ є єдиним згадуванням про публічний сеанс фільму, можливо, це був пробний показ, а комічне переломлення теми атаки здалося занадто «сирим» і неприємним, тому фільм і не вийшов в широкий прокат”, – припускають організатори аукціону.

Також невідомо, чи знав сам Чаплін, що фрагменти фільмів з його участю були використані для подібного експериментального кінотвору.

Аукціонний будинок очікує виручити за кінострічку “значну шестизначну суму”, наголошується в повідомленні. Фільм стане одним з лотів тематичного аукціону Bonhams, присвяченого індустрії розваг, який відбудеться 29 червня в лондонському районі Найтсбридж.

Очікується, що фільм Чарлі Чапліна, куплений за 3 фунти на інтернет-аукціоні eBay, принесе своєму власникові сотні тисяч фунтів після продажу на аукціоні Bonhams.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.