Новини світу. 28 червня. МЗС Грузії передало Росії обіцяну ноту з пропозицією розпочати переговори з питань, які грузинська сторона ставила у своєму позові в Міжнародному суді ООН в Гаазі.

Грузія, Росія
Грузія готова до перговорів з Росією

Оскільки у Москви і Тбілісі немає дипломатичних відносин, заступник міністра закордонних справ Грузії Ніно Каландадзе передала документ російській стороні через посла Швейцарії Гюнтера Беслера. У ноті йдеться “про готовність грузинської сторони почати переговори за наявними позовами, пов’язаними з порушенням Російською Федерацією конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації”.

Тбілісі, зокрема, звинувачує Росію в проведенні етнічних чисток у Південній Осетії в 2008 році і в позбавленні вигнаного етнічного грузинського населення права повернення в свої будинки. Крім того, на думку Тбілісі, Москва винна в дискримінації людей за етнічною ознакою, що проявлялося “в насильстві і знищенні власності, позбавлення освітніх, культурних та мовних прав, обмеження свободи пересування та в незаконній паспортизації”.

МЗС Грузії впевнене, що дискримінація “триває на окупованих територіях і сьогодні”. Грузія подала до Міжнародного Суду ООН позовну заяву проти Росії 12 серпня 2008 року, після серпневої війни, звинувативши Москву в порушенні Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації.

А пропозиція почати діалог грузинська сторона зробила після того, як 1 квітня поточного року Міжнародний суд ООН в Гаазі виніс рішення, в якому підтвердив наявність спору між Росією і Грузією, проте вказав на “необхідність проведення з урахуванням механізмів конвенції переговорів між сторонами”.

Джерело NEWSru

Неймовірне від NewsMarket: француженка вийшла заміж за мертвого нареченого

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.