Новини економіки. 6 червня. Україні слід вирівняти свої митні тарифи за середнім рівнем Світової організації торгівлі.

Митний союз
Митний союз захищатиметься, коли Україна відкриє кордони з ЄС

Про це заявив глава Міністерства закордонних справ Російської Федерації Сергій Лавров у інтерв’ю радіостанції “Ехо Москви”.

Україна вже є членом СОТ, знизивши свої митні тарифи до 4%, хоча, в середньому, по СОТ це 10%, і також буде і в Митному союзі: у Митному союзі в середньому 10% митні тарифи.

І Україна, що користується перевагами членства в СОТ, повинна розуміти, що якщо раптом вона відкриває свої кордони для Євросоюзу, то Митний союз, який керується усередненими нормами СОТ, буде захищатися”, – заявив він.

Лавров також додав: “Це не погроза, це чиста економіка. Кожен рахує гроші”. Говорячи про перспективи співробітництва України з ЄС та Митним союзом, глава МЗС РФ виділив два виміри цієї проблеми – економічний і геополітичний.

“Перший вимір суто економічний, і тут кожен рахує свої гроші. І якщо хтось каже, як сказав, скажімо, Баррозу, що Україна повинна вибирати між зоною вільної торгівлі та асоціацією з Євросоюзом, з одного боку, і співпрацею з Росією та Митним союзом Росія-Білорусь-Україна з іншого боку, я вважаю, ця теза негідна”.

На його думку, ніяких протиріч між цими процесами немає. “І ті, і інші процеси мають одні і ті ж цілі – свобода пересування капіталів, послуг, робочої сили. І всі цього прагнуть”, – підкреслив він.

“А, ось, що стосується геополітичної складової, то там дуже багато наносного. І, звичайно ж, є в Україні сили, які кажуть “Ось, нам треба вибирати між Росією, Білорусією, Казахстаном, Митним союзом і, в цілому, між східним напрямком зовнішньої політики, з одного боку, і нашим устремлінням у євроатлантичному контексті”. Це, знову-таки, ну, я вважаю, провокаційне протиставлення”, – зазначив Лавров.

Джерело Газета.Уа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.