Новини астрономії. 16 червня. Відео. Мільйони людей по всій Землі сьогодні не спали, щоб подивитися рідкісне природне явище, – повне місячне затемнення.

Повне затемнення Місяця
Повне затемнення Місяця

Темно-червоний диск Місяця могли спостерігати жителі окремих частин Європи, Африки, Центральної Азії, Австралії та Латинської Америки.

У ніч на четвер відзначили перше повне місячне затемнення 2011 року – небесне тіло цілком увійшло в тінь Землі. Місяць під час затемнення, втім, не зникає з виду повністю, а лише забарвлюється незвичайним кольором.

Нинішнє затемнення також стало рекордним, найдовшим за майже 11 років – Місяць був повністю закритий тінню близько 100 хвилин.

У Європі спостерігачам не вдалося подивитися на затемнення з самого початку, тому що Місяць ще не встиг піднятися з-за обрію. У Східній Азії, Австралії та Новій Зеландії люди, навпаки, пропустили завершальну стадію затемнення, оскільки Місяць вже зник за горизонтом. У хвилини затемнення сонячні промені ніби огинають Землю, і Місяць в їх світлі набуває нового відтінку. Він стає червоним або мідним.

Джерело NEWSru

Ексклюзив від NewsMarket: дізнайтесь, хто став новим лідером Аль-Каїди

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.