Новини України. 16 червня. Через стислі терміни Юлія Тимошенко встигла ознайомитись лише з 4-ма з 14 томів кримінальної справи щодо газових угод.

Юлія Тимошенко
Тимошенко не порушувала закон - захисник

Про це повідомив її адвокат, народний депутат Сергій Власенко сьогодні на брифінгу. Він нагадав, що сьогодні спливає термін, відведений для ознайомлення Юлією Тимошенко та її захистом з матеріалами кримінальної справи щодо газових угод, повідомляє прес-служба БЮТ.

«На жаль, було очевидно з самого початку, що в такий стислий термін – 10 днів – ознайомитися з таким обсягом матеріалів неможливо. Ми про це попереджали одразу», – заявив Власенко.

За його словами, незважаючи на те, що Юлія Тимошенко витрачала на ознайомлення з матеріалами справи весь свій час, вона встигла ознайомитись з 4-ма з 14 томів кримінальної справи.

«Навіть ознайомлення з цим невеликим масивом матеріалів свідчить про те, що у справі немає жодного доказу провини Тимошенко у скоєнні того злочину, який їй інкримінують», – наголосив Сергій Власенко. «У справі навпаки є матеріали, які підтверджують, що Тимошенко діяла в межах чинного законодавства і не порушувала жодних приписів законів», – додав він.

Захисник Юлії Тимошенко також повідомив, що підготував низку клопотань щодо закриття кримінальної справи і сьогодні передасть їх до Генпрокуратури, «оскільки в матеріалах немає жодних доказів, які б свідчили про вчинення Тимошенко будь-яких дій, які б виходили за межі її повноважень як прем’єр-міністра».

Також Сергій Власенко готує клопотання про проведення додаткових допитів, «оскільки жоден допит і жодне пояснення тих 20 осіб, які були допитані під час слідства по цій кримінальній справі, не містять жодних даних, які б звинувачували Тимошенко у скоєнні того, що їй інкримінують».

Захист також вимагатиме проведення додаткових очних ставок, зокрема, між колишнім Прем’єр-міністром та колишнім Президентом України Віктором Ющенком, а також між Ющенком та екс-головою НАК «Нафтогаз України» Олегом Дубиною.

Народний депутат також повідомив, що захист звернеться до ГПУ з клопотанням щодо витребування низки доказів, які беззаперечно підтверджують невинуватість Тимошенко, і які ігноруються слідством, зокрема, вилучення у НАК «Нафтогазу» аудиторського звіту, який було проведено компанією «Ернст енд Янг» за результатами роботу НАК у 2009 році.

«Зі звіту абсолютно очевидно випливає, що витрати на транспортування природного газу в 2009 році були значно менші, ніж у 2008 році, а саме це інкримінують Тимошенко як нібито збитки, які вона спричинила», – наголосив Сергій Власенко.

Він також повідомив, що захист подасть до ГПУ клопотання про скасування запобіжного заходу для Юлії Тимошенко як того вимагає резолюція Європарламенту по Україні.

NewsMarket

Незвичайне від NewsMarket: повне затемнення Місяця могли спостерігати і в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.