Новини науки. 18 червня. Відео. Якщо у найближчі десятиліття люди колонізують якусь планету, нею точно буде Марс.

Чи можливе колись життя на Марсі?

Скажімо, рельєф – на Марсі є гори, каньйони, кратери, словом все те, що стало звичним для землян. Марсіанський рельєф звісно ж не позбавлений унікальності – саме тут знаходиться найвища в Сонячній системі гора Олімп. Вона сягає 27  кілометрів заввишки. Це втричі вище, ніж земний рекордсмен Еверест.

А ще на Марсі характеристики ґрунту близькі до земних. Це тішить, адже теоретично в цьому ґрунті могли б прорости звичні нам сільгоспкультури.

Марс має багаті на поклади надра, чим Земля уже невдовзі не зможе похизуватися. В глибинах червоної планети є мідь, платина, срібло, золото, вольфрам, уран, реній та інші корисні копалини. Тобто в економічні вигоді освоєння Марсу сумніватися не варто.

На Марсі значно холодніше – мінус 150 градусів за Цельсієм взимку на полюсі і плюс 20 – влітку на екваторі. За розмірами Марс удвічі поступається Землі. Атмосфера червоної планети на 95% утворена з вуглекислого газу, відтак радіаційний фон тут несумісний з життям. До слова, стосовно життя на Марсі – цим питанням переймається не одне покоління вчених.

У 2008 році апарат НАСА Фенікс виявив на планеті лід, а ще вдалося з’ясувати що раніше більшу частину поверхні Марсу вкривала вода. Це сенсаційне відкриття, адже якщо життя десь і зародиться, скоріш за все це станеться у водному середовищі.

Хтозна, якщо зонди та комічні апарати і далі інтенсивно вивчатимуть червону планету, можливо не за горами ще одне сенсаційне відкриття.

Джерело Канал 24

Головне від NewsMarket: дізнайтесь, як американські адвокати “підвели” Юлію Тимошенко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.