Новини України. 20 червня. Печерський районний суд Києва відхилив клопотання Юрія Луценка про заміну запобіжного заходу і про продовження терміну ознайомлення зі справою до 23 липня.

Юрій Луценко в суді
Луценка поки не випускають

Відповідне рішення оголосив суддя Сергій Вовк. Клопотання про зміну запобіжного заходу Ю.Луценку заявив адвокат Ігор Фомін, передає прес-служба «Народної самооборони».

«Раніше це клопотання вже розглядалося суддею Вовком, але тепер я заявляю це клопотання до всієї колегії суду», — сказав адвокат. Разом з тим Луценко заявив: «Я даю гарантію, що буду ходити до суду, давати свідчення і не збираюся тиснути на свідків. Я не бачу суспільної небезпеки для свого перебування на волі».

Луценко, а потім і його дружина Ірина попросили представників прокуратури показати ті томи справи, де є докази того, що його треба утримувати під вартою.

«У Кримінально-процесуальному кодексі чітко прописано, що підставою для зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на арешт є спроба втечі. Мене затримали, коли я вигулював собаку. Але я не збирався тікати на собачій упряжці», — зазначив Луценко.

«Якщо Генеральна прокуратура вважає, що в матеріалах справи є докази підготовки моєї незаконної діяльності, досліджуйте всі матеріали справи і прийміть обґрунтоване рішення. Сьогодні ми хочемо побачити дослідження цих матеріалів, почути аргументацію і термін, щоб я точно знав, скільки ще книг мені замовити в камеру — два місяці мені потрібно сидіти ще, шість, двадцять п’ять, довічно? Обґрунтуйте і дайте конкретний термін», — вимагав Юрій Луценко.

У свою чергу представники прокуратури заявили, що не бачать підстав для зміни запобіжного заходу. Суд також відмовив екс-міністру внутрішніх справ продовжити час ознайомлення зі справою до 23 липня.

Юрій Луценко вимагав викликати як свідків у його справі трьох колишніх міністрів внутрішніх справ і нинішнього міністра Анатолія Могильова, президента Віктора Януковича та прем’єр-міністра Миколу Азарова.

Луценко пояснив свою вимогу тим, що його попередники на посаді, а також наступник підписали близько сотні документів про приєднання цивільного стажу до міліцейського. «Такі ж документи підписували Білоконь, Смирнов, Цушко, Могильов. На всі ці клопотання були накладені резолюції Азарова і Януковича», – сказав він.

Луценко продовжив: «Я хочу, щоб вони пояснили, чому підписували ці резолюції. Якщо ж є свідок Турчинов, який підписував моє подання, то чому немає свідків Азарова і Януковича». «Якщо тут (за гратами – ред.) Луценко, то лавка довга – тут мають бути Могильов, Цушко, Смирнов», – додав він. Луценко також подав клопотання про виклик в якості свідка екс-президента Віктора Ющенка, однак суд відмовив у його задоволенні.

«Мені ставлять у провину витрати на бензин, щоб перевезти міліціонерів з вулиці Богомольця на вулицю Банкову. То виходить, що міліціонерів завезли, щоб Ющенко їх нагородив. Тож сказала його адміністрація, а я за це маю сісти?», – висловив обурення Луценко.

За його словами, День міліції святкувався за указом президента, і Ющенко брав у ньому участь. «Крім того, саме Ющенко вручав квіти вдовам загиблих міліціонерів, які мені шиють теж у розтрату. Хай Ющенко пояснить, чому він сприяв цій розтраті, а не відніс квіти у держрезерв», – зазначив Луценко.

Крім того, він попросив залучити в якості свідків керівників інших відомств, які проводили аналогічні святкування.

Наступне засідання суду відбудеться завтра.

Ексклюзив від NewsMarket: Apple готує оновлення ноутбуків і десктопів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.