Новини України. 30 червня. Екс-міністр МВС Юрій Луценко розповів в суді про організований криміналітет, який сьогодні, за його словами, при владі в Україні.

Юрій Луценко в суді
Луценко зачитав допит бойовика Єнакієвського

Під час засідання суду Юрій Луценко розповів про злочинні угрупування, які діяли в Донецькій області у 90-их роках.

“Це угрупування з мільярдним обігом і прибутками очолював наближений до президента, близький його друг, кримінальний авторитет Юра Єнакієвський, який в 90-их роках кредитував діяльність Єнакієвського злочинного угрупування”, – заявив Луценко.

Екс-міністр зачитав фрагмент тексту допиту одного з бойовиків Юри Єнакієвського.

“У мене в руках витяги з оперативної інформації МВС 1998 року”, – зазначив Луценко і зачитав текст допиту (російською мовою):

“Гражданин Д. из Енакиево входил в преступную группировку. Больше половины их бригады уже сидит в СИЗО. Кого раньше хлопнули, кого – чуть позже. На свободе осталось пять человек. Гражданин Д. пояснил, что за ними преступления в городе Енакиево, Донецке, Харькове, Полтаве, Одессе, Дзержинске. Наводчиком у них был Вороной – ранее неоднократно судимый рецидивист.

Гражданин Д. пояснил, что в Енакиево сейчас идет война между ранее смотрящим за городом Юрой Енакиевским и Гией Долидзе. Все началось с того, что братья Григорий и Геннадий Долидзе хотели в Енакиево все прибрать к своим рукам. Они захватили ТИК (назва фірми – зауважив Юрій Луценко), приближеного к Юры Енакиевского – Салавата – и под пытками заставили, чтобы тот все рассказал все о Юрие Енакиевском и остальных авторитетах. Салават, не выдержав пыток, все рассказал, а братья Долидзе его признания записали на видеокассету и отправили в СБУ в Киев. Таким образом они хотели расчистить себе дорогу к власти в Енакиево.

Когда Салават сбежал или его отпустили (точно никому неизвестно) он явился к смотрящему Юрию и все рассказал ему. Тот сказал: “Свою вину смоешь кровью”. Спустя некоторое время Салават из пистолета застрелил Григория Долидзе. Брат Григория Геннадий поклялся отомстить. По этому случаю гражданин Д. говорит что в Енакиево ожидается много крови”.

“Це привіт з минулого пану Януковичу і його другу – народному депутату Юрію Іванющенко, які сьогодні керують Україною”, – сказав Луценко після того, як зачитав документ.

“Після приходу до влади президента Януковича та генпрокурора Пшонки була гарантована безкарність криміналу, що, фактично, опанував вертикаль влади”, – додав Юрій Луценко.

Сьогодні народний депутат Геннадій Москаль заявив, що під час процесу над Юрієм Луценком можливі несподіванки.

“Як кажуть, ящик Пандори відкритий. А що з нього буде виходити – побачимо. Якщо Печерський суд хоче перетворитися в “печерський wikileaks” – це його проблема. Не треба було порушувати чинне судочинство”, – заявив Геннадій Москаль.

Нагадаємо, вчора ГУМВС України в Донецькій області звернулося до провайдера інтернет-сайту “Остров” компанії “Дабл-Ю Немає України” з вимогою надати їй доступ до серверів сайту. Редактор сайту Сергій Гармаш пов’язує діяльність міліції з активністю Юрія Іванющенка (Єнаківського).

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.