Новини світу. 2 червня. У Латвії змінився президент. Новим главою держави став парламентарій і колишній банкір Андріс Берзіньш.

Андріс Берзіньш
Новий президент Латвії

Згідно з Конституцією Латвії глава держави обирається депутатами парламенту. Берзіньш за підсумками другого туру виборів в латвійському сеймі набрав 53 голоси. Для перемоги кандидату необхідно було набрати не менше 51 голосу зі 100.

Суперником А. Берзіньш на виборах був чинний президент Латвії Валдіс Затлерс. За його кандидатуру віддали голоси 41 парламентарій.

Після того як минулої неділі В. Затлерс в телеефірі звернувся до нації з закликом на референдумі проголосувати за розпуск сейму, його шанси бути переобраним у другий раз стали примарними. Адже саме сейм у Латвії обирає президента. Приводом для такої заяви послужила відмова сейму задовольнити прохання спецслужби провести обшук у квартирі одного з членів сейму, підозрюваного в корупції. В. Затлерс заявив, що сейм опинився в руках олігархів.

А. Берзіньш зробив кар’єру на підприємстві “Електрон”, дослужившись до посади директора. У 1988р. був призначений заступником республіканського міністра побутових послуг. У 1990-і рр. А. Берзіньш пішов у сферу фінансів.

У 1993р. очолив фонд приватизації при Банку Латвії. Тоді ж був обраний президентом АТ Latvijas Unibanka. А. Берзіньш керував банком до 2004р., потім більше, ніж два роки очолював раду Latvenergo. У 2006-2010рр. на громадських засадах працював президентом Торгово-промислової палати.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.