Огляд преси. 20 червня. У США у віці 88 років померла Олена Боннер, пише Нікола Ломбардоцці в матеріалі, опублікованому в газеті La Repubblica.

Олена Боннер
Померла Олена Боннер

“У лісі навколо Востряковського кладовища не буде озброєних солдатів, як 22 роки тому в день похорону лауреата Нобелівської премії миру Андрія Сахарова. Але наказ про суворе спостереженні за порядком все ж віддали. Майбутній похорон Олени Боннер, вдови і товариша у боротьбі Андрія Сахарова, ікони нечисленної і переслідуваної російської опозиції, викликають сильну стурбованість у політичної поліції”, – пише видання.

Олена Боннер померла у віці 88 років в Бостоні. Вона повинна була знати про величезний потенціал свого авторитету, якщо ще кілька місяців тому направила послання маніфестантам, які виступали проти уряду Путіна.” Я більше не в змозі рухатися. Але вважайте, що я повернулася, щоб в черговий раз захистити мою країну.

Вдова Сахарова вміла зачепити за живе. “Вона була більшою розумницею, ніж сам Сахаров, ” – розповіла Людмила Алексєєва, яка продовжує в Москві свою опозиційну діяльність. – Її чоловік був символом, його знали в усьому світі, він був незручним навіть для самого Горбачова. Але в світлі думки Андрія вона вміла вкласти душу”.

Саме тому повинні відчувати страх чиновники, відповідальні за “боротьбу з екстремізмом”, які з учорашнього дня не спускають очей з лідерів руху “Солідарність” Бориса Нємцова, комуністів Лимонова. Уряд не довіряє навіть вже померлій жінки, яка кидала виклик сталінському терору, сперечалася з Горбачовим в епоху перебудови, порвала з Єльциним через масові вбивства у Чечні і, нарешті, зовсім недавно поставила свій підпис під документами, що має назву: “Путін, ти повинен піти”, – пише автор статті.

Джерело La Repubblica

Курйози від NewsMarket: чоловік крав з кладовища люки, щоб заробити на весілля

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.