Новини нерухомості. 25 червня. Відомий сербський режисер Емір Кустуріца в урочистій обстановці запустить будівництво нового Кам’яного міста 28 червня в боснійському Вишеграді і планує завершити проект через чотири роки. Про це повідомив сам режисер на прес-конференції в Белграді.

Кустуріца збудує кам'яне місто

У Боснії побудують кам’яне місто Так званий Каменград в Вишеграді буде зведений біля легендарного кам’яного мосту через річку Дріна, побудованого в XVI столітті. Зараз цей міст – одна з головних туристичних визначних пам’яток Боснії і Герцеговини, він включений в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Передбачається, що Каменград стане декорацією до майбутнього фільму Кустуріци за романом нобелівського лауреата Іво Андрича «Міст на Дрині”. Роман охоплює більше чотирьох століть, починаючи з часу розквіту Османської імперії, коли боснійська територія входила до її складу, і до початку XX століття. Очікується, що місто з каменю зможуть відвідувати 200-300 тисяч туристів щорічно.

“Надзвичайно важливо, щоб це місто з каменю уособлювало дух літератури Андрича, він задуманий на основі “Моста на Дрині”, де залишали свої сліди різні епохи та історичні періоди”, – сказав Кустуріца.

Режисер пояснив, що Каменград буде побудований на площі 2,5 гектара, а внутрішня площа будівель складе 14,5 тисячі квадратних метрів. Місто буде складатися з кам’яних будинків, церков трьох різних віросповідань, міського муніципалітету, готелю, театру, будинку-музею Андрича, магазинів, ринку, трактирів і маленької пристані.

Вартість проекту оцінюється в 10-12 мільйонів євро. Очікується, що перші кілька будівель будуть зведені до кінця поточного року.

Основну частину фінансування бере на себе сам режисер. Всебічну підтримку проекту надають влади Республіки Сербської (ентитетів Боснії і Герцеговини). Як заявив президент РС Мілорад Додік, також присутній на прес-конференції, будівництво Каменграда вдихне в Вишеград нове життя.

“Ми перебуваємо на початку грандіозного проекту і для мене велика честь брати участь в ньому. Я не боюся невдачі, у мене є величезне бажання його завершити”, – сказав Додік.

Кустуріца вже має досвід у реалізації проектів, подібних Каменграду. Кілька років тому він побудував етноселище Дрвенград (Дерев’яний місто) в Сербії біля кордону з Боснією і Герцеговиною, який став місцем тяжіння любителів кінематографа і просто туристів з усього світу.

Емір Кустуріца – сербський кінорежисер і музикант боснійського походження. Народився 24 листопада 1954 року в Сараєво. Його кінороботи відзначені нагородами найбільших кінофестивалів Європи, включаючи дві “Золоті пальмові гілки” в Каннах (за “Папу у відрядженні” і “Андеграунд”). Є командором французького Ордена мистецтв і літератури і гітаристом групи The No Smoking Orchestra.

Джерело Мегет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.