Новини світу. 2 червня. Глобальна комісія ООН дійшла висновку, що легалізація наркотиків у всьому світі і припинення кримінального переслідування наркоманів будуть більш ефективні, ніж війна проти розповсюдження наркотичних речовин.

ООН
ООН виступає за легалізацію наркотиків

До складу комісії увійшли колишній генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй Кофі Аннан і колишні президенти Мексики, Колумбії і Бразилії.

У експертній доповіді відзначається, що боротьба з наркотиками призвела лише до посилення наркоторгівлі та організованої злочинності. При цьому вона обходиться платникам податків в мільйони доларів і забирає життя тисяч людей.

За даними ООН, вживання засобів, що містять опіум, зросло з 1998 до 2008 на 35%, кокаїну – на 27%, марихуани – на 8,5%. Автори доповіді виступили з критикою на адресу урядів тих держав, які вважають методи боротьби з розповсюдженням наркотиків ефективними.

Члени комісії переконані, що “політичні діячі та громадські фігури повинні знайти в собі мужність визнати публічно: є переконливі докази того, що стратегії боротьби з наркотиками на основі силових засобів не можуть вирішити цю проблему, у війні з наркоманією неможливо здобути перемогу”.

Комісія особливо розкритикувала США, зазначивши, що американська влада має відмовитися від криміналізації антинаркотичних кампаній. У свою чергу голова відділу по боротьбі з наркоманією в Білому домі Джил Керліковске залишилася незадоволена висновками комісії ООН. За її словами, наркоманія – це захворювання, яке “можна успішно запобігти і вилікувати”.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.