Новини здоров’я. 7 червня.  Виявляється, навіть п’ять чашок кави на день, можуть викликати серйозний розлад здоров’я.

кава
Кава викликає галюцинації

Всього п’ять чашок кави на день може бути достатньо, щоб вам почала чутися музика чи інші неіснуючі звуки, стверджує «Астромеридиан».

Вчені з університету в Мельбурні (Австралія) провели експеримент, в ході якого 92 добровольця вживали різну кількість кави. Потім їм запропонували прослухати “білий шум” і спробувати почути в ньому пісню Бінго Кросбі “White Christmas”, але половині експерементаторів її так і не включили в навушниках.

Однак ті, хто випив багато кави, стверджували, що чують її! Вчені пояснили це тим, що поєднання кофеїну і стресу може викликати слухові галюцинації, які є одним із симптомів психозу. Дослідники встановили, що п’ять чашок кави на день достатньо, щоб викликати це явище.

Професор Саймон Кроу з Університету Lа Trobe (Австралія) стверджує, що вживання у великих кількостях кави та інших напоїв з кофеїном, таких як чай, безалкогольні та енергетичні напої, збільшує ймовірність появи галюцинацій. Високі рівні кофеїну в поєднанні з високим рівнем стресових подій виявилися фактором, який викликає небезпечні побічні ефекти і змушує більш обережно ставитися до вживання напоїв, що містять кофеїн.

Таким чином, існує прямий зв’язок між стресом, кофеїном і схильністю до галюцинацій. Найгірше, що поєднання кофеїну і стресу впливає на ймовірність появи психозів, які можуть викликати серйозні розлади психіки.

Дослідження також допомогло пояснити механізм, за допомогою якого стрес може сприяти розвитку симптомів шизофренії, не пов’язаних з клінічними випадками, тобто з “класичним” випадком захворювання на шизофренію. Виходить, що стрес відіграє певну роль у появі симптомів шизофренії, і кожна людина в тій чи іншій мірі може відчувати ці симптоми.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.