Новини світу. 14 червня. Італійці, які взяли в участь у загальнонаціональному референдумі, проголосували за скасування закону, що дає прем’єр-міністру та членам уряду імунітет перед судом.

Сільвіо Берлусконі
Берлусконі втратив свій імунітет

 

Явка виборців на всенародне голосування, яке проходило протягом двох днів – 12 та 13 червня, склала майже 57%. За попередніми даними, понад 95% проголосували, висловилися проти законопроекту, що забезпечує недоторканність членам уряду від кримінального переслідування.

Цей закон був прийнятий рік тому, як вважається, для того, щоб дати прем’єр-міністру Італії Сільвіо Берлусконі імунітет перед судом. Проти нього зараз йдуть чотири процеси.

Також на волю громадян Італії винесли питання про відновлення атомної енергетики на Апеннінах і про приватизацію галузі водопостачання. Більшість тих, хто проголосував, висловилися проти цих ініціатив, які підтримував уряд.

Італійська опозиція розцінила результати голосування як поразку уряду Берлусконі і закликала його піти у відставку. Сам Берлусконі виступив з заявою, в якій зазначив, що висока явка виборців говорить про залученість італійців у прийняття важливих рішень щодо майбутнього країни і пообіцяв в повній мірі врахувати волю народу.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.