Новини науки. 14 червня. Фото. Розглядаючи карту Марса через сервісу Google Mars, італієць побачив на Червоній планеті обличчя Махатми Ганді.

Махатма Ганді-Марс
Італійцеві здалось, що він побачив лице індійського лідера

Раніше Матео Янне повідомляв про те, що бачив на Червоній планеті рослинність, входи в підземні тунелі і руїни древніх міст.

Деталь рельєфу, що нагадала італійцеві індійського політика середини XX століття, розташована в районі з координатами 33 градуси 12’29,82” північної широти, 12 градусів 55′ 51,21” західної довготи.

Багатьом фахівцям знімок нагадав історію, що тривала три десятиліття після того, як американський апарат Viking 1 сфотографував на поверхні Марса “людське обличчя”. Лише нещодавно детальні зображення тієї області, зроблені апаратом Mars Express, розвінчали улюблений багатьма міф. Камера HiRISE з більш високою роздільною здатністю показала, що це звичайний пагорб.

Схожа, така ж історія і з ликом Ганді. Джонатан Хілл, дослідник з університету Арізони, з’ясував, що фотографія, яка потрапила в Google Mars, – це оброблений знімок, зроблений європейським кораблем Mars Express Orbiter.

Погляд на більш чітку фотографію роботи камери CTX, встановленої на борту американського апарату Mars Reconnaisance Orbiter, стирає ілюзію. “Це зовсім не насип, а якась яма. Ну а вміння людини у всьому бачити обличчя, давно відома науці і називається парейдолічною ілюзією”, – зауважив Хілл.

Махатма Ганді -Марс

Джерело Компьюлента

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.