Новини світу. 28 червня. Іранське державне телебачення продемонструвало глядачам підземні ракетні шахти, в яких на бойовому чергуванні стоять ракети далекого радіусу дії, пише The New York Times.

Іран обзавівся ракетними шахтами

У сюжеті, в якому були показані шахти, розповідалося про хід недавно ракетних навчань “Великий пророк 6“.

За словами іранських офіцерів, розміщені в шахтах ракети є частиною системи швидкого реагування на можливий напад і “в будь-який момент готові нанести удар по заздалегідь намічених цілях”.

Місце розташування нових об’єктів іранських ракетних військ не називається, проте раніше західні експерти припускали, що вони будуються на північному заході країни. Шахти, прикриті масивними сталевими плитами, значно підвищать шанси на збереження іранських ракет в цілості в разі раптового нападу – під землею їх значно важче вразити, ніж на стартовому майданчику або мобільній платформі на поверхні.

Іранці заявляють, що технології, які використовувалися при будівництві цих об’єктів, майже настільки ж складні, як технології виготовлення самих ракет. При цьому офіцери-ракетники розповіли, що шахти були споруджені зусиллями місцевих інженерів і техніків.

Ракети, які стоять на озброєнні іранської армії та Корпусу вартових ісламської революції, здатні досягати цілей у Перській затоці, Афганістані, Іраку та Ізраїлі. У зоні їх досяжності знаходиться безліч американських військових баз і вся територія Ізраїлю. Навчання “Великий пророк” є щорічними. У ході цих маневрів випробовуються нові системи ракетних озброєнь і відпрацьовуються прийоми взаємодії між ними.

Прогноз від NewsMarket: Skype для iPad побачить світ цього тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.