Огляд преси. 21 червня. Світові океани переживають безпрецедентну втрату видів їх мешканців, яку можна порівняти з масовими вимираннями доісторичних часів, пише The Independent, посилаючись на наукову доповідь.

Наші внуки можуть побачити лише мертві солоні води без жителів...

“У морях відбувається виродження набагато швидше, ніж будь-хто очікував, через накопичувальний ефект низки серйозних окремих потрясінь, від потепління клімату і окислення морських вод до масштабних хімічних забруднень і браконьєрства», – відзначає автор статті Майкл Маккарті.

Всі ці чинники разом узяті загрожують морському середовищу катастрофою, “яка не мала прецедентів протягом історії людства”, йдеться в доповіді комісії вчених, зібраних в Оксфорді в цьому році Міжнародною програмою оцінки стану світового океану (IPSO) і Міжнародним союзом охорони природи (МСОП).

Потенційне вимирання видів, від великих риб до крихітних коралів, можна порівняти з п’ятьма великими вимираннями, відомими геології, під час яких зникло велика кількість особин, з ордовикско-силурійського вимирання 450 млн років тому до Мел-палеогенового вимирання близько 65 млн років тому, який стер з лиця землі динозаврів. Найгірше з них, Пермське вимирання, 251 млн років тому, призвело до загибелі 70% видів на суші і 96% – в морі.

“Висновки шокують, – зазначив доктор Алекс Роджерс, професор консервативної біології в Оксфордському університеті та науковий директор IPSO -. Враховуючи накопичувальний ефект шкоди, що завдається людством океану, наслідки можуть виявитися набагато гірше, ніж ми враховували окремо”.

Джерело Independent

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.