Новини здоров’я. 24 червня. Учені з Австралії зробили важливе відкриття: як імунна система реагує на віруси, залежно від статі і віку людини.

імунітет-нежить
Імунітет залежить від статі і віку

Австралійські експерти займалися вивченням реакції імунної системи астматиків на риновіруси і прийшли до висновків, які можуть стати першим кроком до створення ефективної вакцини від застуд, настільки небезпечних для людей з хронічними захворюваннями.

Як показало дослідження, у молодих жінок спостерігається набагато сильніша реакція імунної системи на риновіруси, ніж у молодих чоловіків. Цікаво, що ця різниця зникає, коли у жінок настає менопауза. Це говорить про те, що, швидше за все, на реакцію імунітету на віруси застуди впливають жіночі статеві гормони.

На думку вчених, це відкриття допоможе розробити нові ефективні методи профілактики та боротьби з вірусними простудними інфекціями. «У той час, коли для більшості здорових людей ці віруси не становлять великої небезпеки, пацієнти з астмою або хронічними захворюваннями легень можуть серйозно постраждати від них. У наших спробах відшукати засіб для запобігання цим інфекціям, нам необхідно враховувати ефект гормонів та їх вплив на імунну систему», – відзначають дослідники.

NewsMarket

Порада від NewsMarket: дізнайтесь, як смартфони можуть попередити про хворобу

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.