Новини здоров’я. 12 червня. Захворювання серцево-судинної системи широко поширені, однак багато з них не дають про себе знати, поки не стає занадто пізно.

серце, лікарі, зупинка, інфаркт
Серце треба берегти, поки не пізно

Згідно зі статистикою Американської серцевої асоціації, близько 34,3% людей у ​​світі помирають від хвороб серця, причому майже половина з них йдуть з життя, не доживши до 65 років. Однак якщо захворювання вчасно діагностувати, прогноз може бути досить сприятливим.

Серед основних факторів ризику розвитку проблем з серцем і судинами виділяють спадковість, вік, куріння і пристрасть до алкоголю, підвищений кров’яний тиск і високий рівень холестерину, малорухливий спосіб життя, ожиріння і діабет.

Найчастіше причиною серцевих захворювань стають гіпертонія, звуження кровоносних судин, що призводить до ішемії, інфекції і вроджений порок серця. Симптоми проблем з серцево-судинною системою, як правило, проявляються через порушення кровотоку, правильності скорочення серцевого м’яза або серцевого ритму.

Зазвичай серцеві захворювання дають про себе знати почуттям дискомфорту і слабкості, підвищеної втомлюваності, зміною кольору шкіри (вона набуває синюватого відтінку), втратою свідомості, зміною кров’яного тиску, труднощами з диханням або болями в грудях.

Якщо проблема є наслідком гіпертонії, хворому, як правило, призначають ліки, які нормалізують артеріальний тиск. Якщо ж причиною хвороби визнають звуження просвіту кровоносних судин, пацієнту може знадобитися пластична операція на судинах або коронарне шунтування.

Хірургічне втручання також рекомендується у разі вродженої вади серця. При захворюваннях серця, викликаних діабетом або підвищеним рівнем холестерину, лікування в першу чергу спрямоване на вищезгадані хвороби, щоб запобігти можливим ускладненням.

Правильне харчування та здоровий спосіб життя – основні методи профілактики серцево-судинних захворювань. Включіть в свій раціон більше овочів, фруктів і риби, займайтеся фізкультурою, киньте пити і курити, стежте за своєю вагою, тиском і рівнем холестерину, навчіться справлятися зі стресом і, якщо вас щось турбує, звертайтеся до свого лікаря.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.