Новини України. 12 червня. В даний час в Кабміні існує два стратегічні підходи до реформи Державної митної служби та Державної податкової служби України.

Валерій Хорошковський
Хорошковський може очолити новий орган

За інформацією ZN.UA, існують цілком консервативні проекти, подані самими ДМСУ та ДПС. Але є і абсолютно революційні плани модернізації митниці та податкової шляхом створення єдиного фіскального органу на їх базі. Очевидно, що Мінфін з таким ЗМУ, як об’єднана митно-податкова служба, нинішньому міністрові фінансів – Федору Ярошенку – навряд чи довірять. У кулуарах, як і раніше кандидатом № 1 на цю посаду називають Валерія Хорошковського.

Таким чином, під егідою Мінфіну може бути створена одна структура, яка наділяється повноваженнями як планування бюджету, контролю усіх фінансових потоків країни, так безпосередньо і виконання поставленого перед собою плану. Слід нагадати, що в рамках адміністративної реформи до складу Мінфіну вже включена Державна фінансова інспекція.

Обговорення проекту реформ йде не перший місяць і заходить у глухий кут частково через протистояння між главою СБУ Валерієм Хорошковським і главою Держмитниці Ігорем Калетником. Голова податкової – Віталій Захарченко – є ставлеником сина президента Олександра Януковича, і значуще місце він може зберегти за собою хоч у модернізованій податковій, хоч в об’єднаній митно-податковій службі. В. Захарченко не є самостійним політичним гравцем. Проте в разі підпорядкування В. Хорошковському вибудувана на основі митниці система впливу І. Калетніка буде зруйнована.

Навіть якщо на догоду коаліційним домовленостям і особистим зв’язкам І. Калетник і збереже за собою посаду керівника митниці, то під контролем В. Хорошковського це керівництво стане чисто номінальним. Відповідати перед президентом Віктором Януковичем за контроль фінансових потоків повинен хтось один.

Не дивно, що останнім часом відносини між В. Хорошковським та І. Калетніком різко загострилися. Не буде перебільшенням сказати, що СБУ і Держмитниця ведуть зараз запеклу міжвідомчу війну. У СБУ в даному випадку – куди більші можливості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.