Новини світу. 29 червня. Грузія вирішила увічнить пам’ять про черкеський народ, який, як було визнано раніше, зазнав геноциду з боку Росії.

Грузія, парламент
Грузія визнала геноцид черкесів

З цією метою на Чорноморському узбережжі країни зведуть меморіал, повідомив голова парламентського комітету з питань діаспор і Кавказу Нугзар Циклаурі.

Місце для установки пам’ятника обрано не випадково. У День пам’яті жертв Кавказької війни, 21 травня, черкеси за традицією кидають квіти у воду. Також за словами Циклаурі, заплановано створення центру культури черкесів, де будуть представлені матеріали про геноцид цього народу.

Питання про створення меморіалу і культурного центру, було розглянуто на засіданні бюро парламенту під час ініціювання проекту про жертв геноциду черкесів. Постанова буде прийнята 1 липня 2011 р., під час позачергового засідання парламенту.

Нагадаємо, 20 травня 2011 парламент Грузії визнав геноцид черкеського народу з боку Російської Імперії. Відповідно до тексту резолюції, дії російської влади визнані етнічною чисткою і військово-каральними експедиціями, в результаті яких було знищено або вигнано з батьківщини більше 90% черкесів. «За» проголосували 95 депутатів.

Роком початку військових дій Росії проти черкесів, згідно з резолюцією, визнається 1763 р. – рік закладки міста Моздок. Закінченням війни вважається 1864 р., коли Росія офіційно відсвяткувала перемогу у Кавказькій війні. Після підкорення Черкесії корінні народи (Адигеї, черкеси, кабардинці) були виселені в інші райони Російської Імперії, частина з них втекла до Османської Імперії.

Джерело YTPO.ru

Про світ від Newsmarket: У Греції сотні людей б’ються з поліцією

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.