Новини економіки. 8 червня. Чергова зміна чекає Податковий кодекс. Кабмін пропонує Раді з 2012 року підвищити податкові збори на цілий перелік товарів.

бензин
Бензин знову подорожчає

Як пояснюють у Кабміні, надбавка ця проводиться в рамках щорічного перегляду ставок з урахуванням інфляції. За розрахунками віце-президента Української торгово-промислової палати В’ячеслава Сокерчака, підвищення акцизу на горілку з 42 до 45,87 грн. за літр чистого спирту, як пропонує Кабмін, збільшить собівартість пляшки горілки приблизно на 60 коп. Але з урахуванням ПДВ та торговельних накруток півлітровка стане дорожчою приблизно на 1,2-1,5 грн.

Міцне вино (акциз пропонують підвищити на 33 коп.) також подорожчає в роздробі приблизно на 50 коп. Ціна сухого вина не зміниться, оскільки акциз для нього підняли лише на одну копійку на літрі. Сокерчак переживає, що зростання акцизів на спиртне збільшить продаж паленої горілки та самогоноваріння, проте влада вважає, що підвищення – не кардинальне і не може спровокувати такі наслідки.

За словами виконавчого директора асоціації «Укрпиво» Ігоря Товкача, вартість літра пива в магазинах може піднятися приблизно на 10 копійок.

Мито на тютюн хочуть підняти в межах 3-13 грн. / кг, на сигарети з фільтром – 8,56 грн. на 1000 штук. На ціні в роздробі це відіб’ється несильно. Пачка середніх сигарет подорожчає приблизно на 30 коп.

Найстрашніше істотне подорожчання може чекати автолюбителів. Згідно з проектом, акциз на бензин підскочить на 66 євро / т в порівнянні з сьогоднішньою ставкою, яка діє до кінця липня (132 євро / т). За розрахунками заввідділом нафтопродуктів консалтингової компанії UPECO Олександра Сіренка, це додасть до ціни літра в роздробі приблизно 70 копійок.

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.