Новини технологій. 22 червня. Компанія Google вмонтує в браузер Google Chrome підтримку протоколу WebRTC, призначеного для організації голосового та відеозв’язку через інтернет у режимі реального часу.

Браузер Chrome
Google вмонтує в Chrome підтримку протоколу WebRTC

Відповідне програмне забезпечення було розроблено компанією Global IP Solutions (GIPS), яку в 2010 році купила Google. На початку червня 2011 Google перетворила WebRTC в проект з відкритим вихідним кодом.

Використовуючи код WebRTC, сторонні веб-розробники зможуть створювати власні програми для голосового та відеозв’язку. Для користування такими додатками не потрібно буде встановлювати додаткові плагіни і клієнти. Єдине, що потрібно користувачеві – це браузер з підтримкою технології. Повідомляється, що компанія веде переговори про співпрацю з Mozilla і Opera, тому не виключено, що Chrome буде не єдиним браузером з підтримкою WebRTC.

У 2008 році функція відеочату з’явилася в поштовому сервісі Gmail, але для її використання необхідно встановити плагін для браузера. Найпопулярніший в світі сервіс інтернет-телефонії Skype вимагає установки на комп’ютер або на мобільний пристрій програми-клієнта.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.