Новини політики. 28 червня. Президент Латвії Валдіс Затлерс стурбований репутацією його країни, яку вважають мафіозною державою.

Валдіс Затлерс
Валдіс Затлерс

 

“Треба бути чесними перед собою – Латвію вважають невеликою мафіозною державою, це не найкраща репутація для країни”, – сказав Залтерс у вівторок в інтерв’ю на телеканалі LNT.

Нагадаємо, Президент Латвії 28 травня оголосив про початок процедури розпуску Сейму, після того як парламент відмовив Бюро по боротьбі з корупцією в обшуку будинку депутата і відомого бізнесмена Айнарса Шлесерса, підозрюваного в корупційних угодах.

Президент заявив, що вважає своїм обов’язком діяти на благо країни, і, незважаючи на те, що це викличе конституціональні та політичні складнощі, він прийняв рішення про розпуск Сейму.

Відповідно до закону, після того як Затлерс проінформує Центральну виборчу комісію про своє рішення, вона не раніше, ніж через місяць і не пізніше ніж через два місяці має провести референдум про розпуск Сейму. Якщо виборці підтримають розпуск Сейму, то він вважається розпущеним.

Нові парламентські вибори мають бути проведені в республіці не пізніше двох місяців після розпуску Сейму. Якщо виборці під час референдуму не підтримують розпуск Сейму, то президент позбавляється посади, а Сейм залишається.

Всенародний референдум відбудеться 23 липня. Питання, винесене на референдум, звучатиме так: “Виступаєте ви за розпуск 10-го Сейму?”. Можливі дві відповіді: “за” або “проти”. Рішення приймається більшістю голосів. Референдуму не потрібно кворуму, він буде вважатися таким, що відбувся незалежно від того, скільки людей прийде на участь.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.