Новини медицини. 3 червня. Нові технології в медицині дозволяють визначити клітинний склад всього тіла, діагностувати хвороби ще до їх появи, досягти ідеального ваги і відмінного здоров’я.

гени
Генетика дозволяє значно ефективніше лікувати і попереджати хвороби

З тих пір, як був розшифрований геном людини, багато клінік у світі надають можливість кожному отримати свій індивідуальний генетичний паспорт. У цьому документі надають інформацію не тільки про традиційно “спадкові” захворюваннях, а й про найбільш, здавалося б, звичайні. Наприклад, гени визначають ймовірність розвитку ожиріння, гіпертонічної хвороби, ішемічної хвороби серця, інфаркту міокарда, виразкової хвороби шлунка, атеросклерозу. Так скоро і ліки виготовляти будуть індивідуально для кожного.

Подібні обіцянки вже лунають з вуст вчених. Нові медикаменти обіцяють доставляти прямо до хворого органу, чим вдасться уникнути побічних ефектів. Але це поки день завтрашній. А що пропонують медики вже сьогодні?

“В клініці можна пройти генетичне дослідження і отримати відповідний паспорт. Навіщо це потрібно? Не секрет, що лікуватися в Україні, втім, як і в усьому світі, з кожним роком стає все дорожче. Тому на перший план сьогодні виходить профілактика. А генетична діагностика дає можливість виявити схильність до того чи іншого захворювання задовго до його клінічних проявів. Тобто, дозволяє, так би мовити, вчасно “підстелити соломку”, щоб якщо і пройдеться впасти, не було дуже боляче”, – розповіла директор науково-медичного центру “НоуХауМед” Олена Шевченко.

Перш за все, такий аналіз варто пройти тим, у кого рідні мали якісь важкі захворювання. Наприклад, ішемічну хворобу серця, онкозахворювання. Можна дізнатися, чи загрожує людині атеросклероз: перші ознаки цього захворювання судин спостерігаються вже у новонароджених. Якщо генетичний тест дає позитивну відповідь, то, виключивши додаткові ризики – куріння, неправильне харчування, стрес, часті інфекції – людина може віддалити розвитку атеросклерозу. А разом з ним і інших захворювань, наприклад тромбоз судин, у жінок – можливих ускладнень при вагітності і інших, відзначає експерт.

За матеріалами НоуХауМед

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.