Новини економіки. 23 червня. Білорусь. Білоруська делегація повезла у ВАТ “Газпром” підготовлений проект договору купівлі-продажу належних державі 50% акцій ВАТ “Белтрансгаз” за 2,5 мільярда доларів.

Газпром
Газпром викуповує білоруську ГТС

Якщо договір підпишуть, то “Газпром“, якому вже належать 50% акцій “Белтрансгаза“, стане єдиним власником білоруської газотранспортної системи.

Як повідомили в Державному комітеті Білорусі по майну (ГКІ), перший заступник голови комітету Сергій Пятков направлений до Москви для проведення переговорів з продажу 50% акцій ВАТ “Белтрансгаз”.

“Обговорюється підготовлений білоруською стороною проект договору купівлі-продажу 50% акцій “Белтрансгаза” за 2,5 мільярда доларів”, – сказав представник ГКІ.

У Москві перебуває перший заступник прем’єр-міністра Білорусії Володимир Семашко, який очолює білоруську делегацію. Вчора він знову вів переговори з главою “ГазпромуОлексієм Міллером. За підсумками переговорів прес-служба “Газпрому” не повідомила нічого конкретного.

Раніше також повідомлялося, що керівництво уряду Білорусі і “Газпрому” неодноразово заявляли про високий ступінь готовності до підписання угоди з купівлі-продажу акцій “Белтрансгаза“, проте зберігали протиріччя в частині пов’язанній з приватизаційною угодою договору на поставку газу в Білорусію в 2012-2014 роках: білоруська сторона наполягала на цьому, “Газпром” не погоджувався.

У 2007-2010 роках “Газпром” поетапно викупив 50% акцій ВАТ “Белтрансгаз” за 2,5 мільярда доларів, перераховуючи щороку 625 000 000 доларів за 12,5% акцій. Угода була укладена виходячи з оцінки ринкової вартості ВАТ “Белтрансгаз” у 5 мільярдів доларів, яку провів в 2006 році банк ABN Amro. Білоруська сторона наполягала на актуальності цієї оцінки.

ВАТ “Белтрансгаз” забезпечує газопостачання споживачів Білорусі і є ключовим учасником міжнародної системи транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території країни, здійснюються транзитні поставки російського природного газу в Калінінградську область, Литву, в Україну та Польщу.

Джерело Подробиці

Цікаве від Newsmarket: Дізнайся скільки мільйонерів проживає в Києві

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.