Новини науки. 28 червня. Американські вчені з’ясували, що брак теплого спілкування можна компенсувати фізичним теплом.

ванна з піною
Гаряча ванна дарує тепло і затишок

Всім відомо, що гаряча ванна з піною – відмінний спосіб розслабитися після важкого робочого дня. Проте вчені з Єльського університету вважають, що вона також допомагає людині позбутися почуття самотності, пише The Telegraph.

На думку фахівців, гаряча ванна замінює компанію і усуває відчуття ізольованості і відірваності від соціуму. Результати дослідження показали, що пригноблені самотністю люди підсвідомо прагнуть прийняти гарячий душ або ванну. Чим сильнішим було це почуття, тим більш гарячою була вода і тим більше часу людина витрачала на цю процедуру.

У звіті, опублікованому в журналі Emotion, повідомляється, що тепло допомагає зменшити відчуття самотності. “Наша робота підтвердила, що фізичне та соціальне тепло в деякій мірі взаємозамінні в повсякденному житті Чим частіше ми відчуваємо самотність, тим більше прагнемо до заміни відсутність соціального тепла фізичним”, – коментують автори.

До таких висновків вони прийшли на основі опитування, в якому взяли участь 400 добровольців у віці від 18 до 65 років. Фахівці запропонували учасникам вести щоденник про те, як вони себе почувають до і після водних процедур, фіксувати всі прийоми ванни. На думку вчених, цей взаємозв’язок “записаний” у людському мозку ще з дитинства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.