Новини світу. 2 червня. Гаага висунула нові вимоги до Сербії.

правосуддя, суд, суддя
Гаага вимагає від Сербії здати Хаджича

Головний прокурор Міжнародного кримінального трибуналу щодо колишньої Югославії Серж Браммерц наполягає на видачі останнього фігуранта у справі про військові злочини в колишній Югославії. Це Горан Хаджич – колишній президент вже неіснуючої Республіки Сербська Країна.

Белграду наказали негайно заарештувати і видати лідера сербських повстанців у Хорватії. Ця вимогу озвучили всього через кілька днів після арешту Ратко Младіча. Завтра в Гаазі пройдуть перші слухання у його справі. Генерала звинувачують у геноциді і злочинах проти людства. Головний пункт звинувачення – вбивство семи з половиною тисяч боснійських мусульман у Сребрениці в липні 1995 року.

Відразу після арешту Младіча в Міжнародному трибуналі по колишній Югославії стали говорити про те, щоб об’єднати дві справи – Младіча і Радована Караджича. Сербський президент Борис Тадіч на початку тижня закликав Євросоюз виконати свою обіцянку і посприяти Сербії у вступі в цю організацію.

Кандидатуру Сербії Європейська комісія розгляне в жовтні. Проте Тадіч наполягає на тому, щоб були названі терміни входження Сербії в Євросоюз, а не тільки терміни обговорення статусу країни-кандидата.

Аналітики до швидкого вступу Сербії в ЄС ставляться скептично. Країну ще чекає довгий шлях судових та економічних реформ. До того ж на волі перебуває ще одна одіозна постать – Горан Хаджич, якого також звинувачують у військових злочинах, і якого розшукує міжнародний трибунал. Повноцінне членство в ЄС, на думку аналітиків, можливо для Сербії лише через вісім, а то й десять років.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.