Новини технологій. 1 червня. Соціальні мережі не здатні збільшити кількість друзів.

facebook twitter
Twitter або Facebook не дадуть вам більше друзів

До такого висновку прийшли вчені, стаття яких поки не опублікована в журналі, що рецензується. Препринт їх роботи доступний на сайті arXiv.org.

На початку 1990-х років британський антрополог Робін Данбар висунув гіпотезу, згідно з якою кількість дружніх зв’язків у приматів безпосередньо пов’язана з обсягом мозку. Вивчивши близькі взаємини в співтовариствах різних приматів і екстраполювавши отримані результати на людину, учений зробив висновок, що граничне число друзів у Homo Sapiens становить 150 осіб.

З тих пір, як з’явилися і почали активно розвиватися соціальні мережі, багато фахівців припускали, що «число Данбара» може втратити свою актуальність. Щоб перевірити цю точку зору, автори нової роботи проаналізували активність трьох мільйонів користувачів Twitter протягом чотирьох років (за цей час вони написали 380 млн твітів – постів на Twitter) і простежили виникнення у них нових дружніх зв’язків.

Вчені використовували кілька критеріїв встановлення дружніх зв’язків. По-перше, вони вважали, що два користувача Twitter дружать в тому випадку, якщо одноразово вони обмінюються не однією, а відразу декількома репліками. По-друге, користувачі повинні спілкуватися регулярно.

За підсумками своєї роботи автори виявили характерний сценарій розвитку активності користувачів Twitter. У перший час після появи нового мікроблога, який регулярно оновлюється, кількість друзів у автора блогу починає зростати, поки не досягає якогось критичного значення. Після того, як число друзів досягає цього порогу, автор мікроблога починає переважно спілкуватися з тими людьми, з ким у нього встановлюються дружні зв’язки. Вчені встановили, що граничне значення лежить в межах від 100 до 200 осіб, тобто, в середньому, збігається з «числом Данбара», повідомляє портал «Власти.нет».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.