Огляд преси. 14 червня. Референдуми, які пройшли в Італії завдали нового удару Сільвіо Берлусконі, пише El País.

Берлусконі
Берлусконі

Категоричний вердикт референдуму робить нежиттєздатною нову правову норму, придуману спеціально для того, щоб Берлусконі зміг уникнути судового переслідування.

“Судові процеси, які загрожують йому, починаючи від справ про економічну корупцію і закінчуючи підозрами в статевих зв’язках з неповнолітніми, долають одну з головних і одночасно найбільш безсоромних перешкод, якою міг стати закон, дискредитований підозрами в тому, що депутати були куплені.

Якщо зміна настрою виборців підтвердиться, Берлусконі не тільки втратить владу, але і вимушений буде відповісти за звинуваченнями, які нагромадилися за період одного з найпохмуріших періодів демократичної історії Італії “, – йдеться в редакційній статті.

“Ставка, зроблена прем’єр-міністром на атомну енергетику, зіграла визначальну роль у рішенні італійців, так як Берлусконі, який котиться під укіс, був найгіршим захисником ідеї, що після Фукусіми опинилася під сумнівом, – зазначає видання.

Ще два питання референдуму, що стосуються управління водними ресурсами, теж закінчилися поразкою уряду. Щоразу, коли Берлусконі каже про приватизації, італійці розуміють, що з’являється нове поле для корупції. Пославши однозначний політичний сигнал, італійці вирішили зробити ставку на поновлювані джерела енергії”, – резюмує видання.

Джерело El País

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.