Новини економіки. 27 червня. За сьогоднішньої економічної політики девальвація гривні є неминучою.

Гривня знову впаде?

Таку думку у коментарі висловив фінансовий експерт Віктор Суслов.

“Політика, при якій імпорт більший від експорту, продовжується. Національний банк для підтримання валютного курсу змушений продавати резерви. Тобто, попереду нова невідворотна девальвація (курсу гривні – Ред.). При невідворотній девальвації вартість обслуговування зовнішніх боргів знову зростає”, – зазначив Суслов.

Тобто, за словами експерта, Україна перебуває у такому циклі політики, який вимагає постійного нарощування боргів і періодичну девальвацію гривні.

“Девальвація, в принципі, неминуча при такій політиці. Вона може бути через місяць і через три місяці, через півроку”, – додав він.

Нагадаємо, у квітні голова Комітету Верховної Ради з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська спрогнозувала, що восени долар може коштувати до 11 грн.

“Подальше збільшення негативного сальдо торговельного балансу України призведе до девальвації гривні. Якщо негативна тенденція збережеться, то вже восени курс гривні впаде до 11 гривень за долар”, – сказала вона.

У травні перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Вадим Копилов заявив, що протягом 2013-2015 рр. зовнішньоекономічний торговий баланс України вирівняється, і вже у 2015 році країна вийде на позитивне сальдо.

За його словами, торговельний зовнішньоекономічний баланс за останні роки внаслідок різних економічних процесів досить відчутно коливався: з 6,9 млрд дол. позитивного балансу у 2004 році до 3,1 млрд негативного балансу у 2010 році.

Урядовець відзначив, що різке збільшення негативного сальдо зовнішньоторговельного балансу спостерігалося у 2006-2008 рр. У 2010-2011 рр. негативний баланс вдалося скоротити. Так, за перший квартал 2011 року він становив 1,6 млрд дол.

Джерело УНН

Економіка від Newsmarket: Україна здасть Росії останній козир?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.