Новини України. 6 червня. Щогодини в Україні помирає 86 людей, а народжується лише 52. За останні 10 років наша країна втратила близько 5 млн мешканців.

українці, Україна
Нас вже давно не 52 мільйони

За останніми прогнозами Організації об’єднаних націй, чисельність населення України до 2050 року складатиме 30 млн людей.

Про це під час публічної презентації національного проекту “Нове життя” повідомила голова парламентського комітету з питань охорони здоров’я, народний депутат Тетяна Бахтеєва.

Як зазначила Бахтеєва, прогнози українських демографів в цьому питанні більш оптимістичні – в 2050 році кількість українців складатиме 36 мільйонів.

За її словами, щогодини в Україні помирає 86 людей, а народжується лише 52. “На жаль, також щорічно ми втрачаємо 4 тис. дітей у віці до 1 року. І, на жаль, півтори тисячі дітей помирають поза лікарнею”, – додала Бахтеєва.

“Сьогодні 2 млн українських сімей стоять на обліку з питань безпліддя чи то чоловічого, чи то жіночого. А кожні соті пологи закінчуються смертю новонародженого. І за 10 років наша країна втратила близько 5 млн мешканців, а ця цифра рівнозначна кількості мешканців Швеції, Данії та Молдови”, – додала Бахтеєва.

Як відомо, в 2010 році чисельність населення України скоротилася на 0,4%, або на 184,4 тис. осіб порівняно з початком року.

За даними експертів, для того, щоб відновити в Україні навіть не 50, а 47 мільйонів населення, потрібно, щоб українська жінка народжувала 2-3 дитини, щоб на 10 жінок народжувалося 23 дитини. Сьогодні народжується 15.

За прогнозами Інституту демографії, до 2025 року Україну заселять африканці та азіати. В більшості, “кольорові” українці мешкатимуть у Центральній Україні.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.