Новини світу. 30 червня. Голова комісії Африканського союзу Жан Пінг висловив стурбованість діями французьких військових, які визнали, що вони озброюють жителів Лівії.

Франція таємно озброювала жителів Лівії

Напередодні газета Figaro повідомила, що Франція таємно озброює берберські племена, що населяють гори на південь від Тріполі. За даними видання, французькі ВПС скидають на парашутах військову техніку на спеціально підготовлені майданчики в горах Нафуса.

Призначені для берберів вантажі складаються з гранатометів, протитанкових керованих ракет, кулеметів і автоматів. При цьому військове командування Франції не інформувало союзників по коаліції про свої дії.

Представник французького Генштабу полковник Тьєррі Буркхард підтвердив факт “парашутних поставок”, але уточнив, що вони обмежуються легким озброєнням та боєприпасами.

Жан Пінг заявив ВВС, що дії Франції можуть створити в Лівії проблеми, що вже існують в іншій африканській країні – Сомалі, яка перестала існувати як єдина держава ще в 1991 році після падіння диктаторського режиму Мохаммеда Сіада Баре.

“Існує відразу кілька ризиків: ризик громадянської війни, ризик розпаду держави, ризик “сомалізації” країни, ризик повсюдного розповсюдження зброї укупі з тероризмом”, – зазначив Пінг.

За його словами, вироблена АС “дорожня карта” для врегулювання кризи в Лівії, яка передбачає припинення вогню і переговори між протиборчими сторонами, все ще залишається в силі.

Джерело РИА Новости

Новинка від NewsMarket: випустили дитячий планшет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.