25 червня. Ну що? Перспективний хлопець? – спитав Зелений Демон.
– Так, подає надії. Незабаром буде мій – відповів йому Синій Демон – Думаю, на цей раз я тебе випереджу!
– Роком раніше – роком пізніше, яка різниця? – задумливо сказав другий.
Десь у дитинстві

куріння
Синій змій

В класі шостому чи сьомому я вперше закурив. Нам з товаришем вистачало пачки сигарет на тижні два. Пам’ятаю, особливо мені подобались сигарети з ментолом. Мабуть, інстинкти ще хоч якось хотіли зафарбувати гидотний смак в роті і сморід від отрути.

Втім, курили ми небагато і нечасто, але вже тоді я призвичаївся. Ідучи гуляти на вулицю я усвідомлював, що йду саме курити, і чекав цих хвилин з нетерпінням.

От тоді я і навчився курити «в тягу», а не пихкати і не «переводити» сигарети. Я став крутим!
9 клас

Тепер, як не дивно, я курив рідше, але систематичніше. З іншим товаришем був обряд: купувати в п’ятницю по 3 сигарети і зі смаком їх викурювати.
Так, до закінчення школи я курив по 5-10 сигарет на день.

– Є контакт! Хлопець «віддзвонився»!
– Що? – не зрозумів Синій Демон.
– Так у мене рідко хто починав! У нього велике майбутнє! На останньому дзвонику вперше спробував горілку і одразу втягнув грамів 400! А до того, за все життя випив літра 3 пива і все!
– Вітаю, – Синій Демон усміхнувся – якістю береш!
Атестат зрілості

Все. Школа закінчилась. На випускному я вже був крутіше всіх крутих, бо за плечима п’ять годин блювання після останнього дзвоника. На випускному я вже всім показував як краще закусувати – помідорами!

Можу авторитетно сказати: негативні наслідки першого досвіду пияцтва не те, що не викликали відрази до алкоголю, а не викликали взагалі жодних негативних емоцій! Звикання до алкоголю відбулось за три години застілля! Тепер за відчуття наркотичного сп’яніння від алкоголю я був готовий пити будь-коли. Основною розвагою тепер стала п’янка. Спорт, яким займався, пішов в далеке минуле.

– Можеш мене привітати: вже перейшов на повну обойму – пачка на день! – задоволено сказав Синій Демон.
– Ну, ти так не зазнавайся, бо я тобі теж допомагаю! Коли хлопець п’є – то і дві пачки може вгасити – відповів Зелений Демон.
Alma Mater

Оце був час! Алкоголь рікою. Курив навіть в кімнаті в якій спав!!! Організм ще мав запас міцності і особливого дискомфорту, крім як наступного ранку, не відчувалось. Так пройшло роки чотири.
Я знав до чого це призведе, але мені було плювати.

Легені? «Но єслі єсть в карманє пачка сігарєт – значіть всьо нє так уж плохо на сєводняшній дєнь». Були безглузді спроби кинути курити, але це швидше було по приколу. Сильної необхідності в них я не бачив. Проте вже тоді я зрозумів одну вкрай важливу річ – я НІКОЛИ не кинути курити!

– Привіт! Ти вже помітив?
– Ага! Щось слабенький він якийсь – вже почав потихеньку загинатись – відповів Синій Демон – Може ти перегнув?
– Не знаю. Все одно ще протягне довго, тільки може почати замислюватись…
– Ну то й що? Скільки таких, що замислились? Шанс, що зістрибне один з мільйонів!
– І це правильно. Та й посміємося від душі, коли почне «кидати» чи «зав’язувати» – усміхнувся Зелений Демон.
Фінішна пряма

23 роки. Я вже бачив стрічку на фініші.

23 роки. Рівень артеріального тиску вже два роки перевищує небезпечний. Важке дихання з самого ранку. Дзвін у вухах весь день, іноді навіть заснути не міг. Серце так сильно билось, що від цього аж боліло в грудях. Біль у шлунку – я досі не знаю що це точно було. Слабкість. Фізична. Моральна.

23 роки. Останні два роки я не пам’ятаю жодного дня, щоб я не випив хоч би пляшки пива. Чи були на це причини? Депресія, якісь страждання? Ні! Просто хотів випити – бо це наркотична залежність! Бо ти не можеш не пити! А хто п’є рідше – той ще просто не вийшов на пряму. Різниця лише в часі.

23 роки. Сильне усвідомлення, що треба щось міняти. Почав курити по пів сигарети – виходить лише 10 сигарет на день. Не курити зранку на пустий шлунок. Не курити поки не прийдеш на роботу. Хочу кинути!!!

– Бачив останні потуги? – злісно посміхався Синій Демон.
– Так, досить мило. Добре, що пробує – швидше зрозуміє, що це безглуздо.
Ще кілька метрів…

Я цілий день не курив! Таких днів за останні сім років може на тиждень назбирається (та всі вони були вимушені). Мабуть в цей день я зрозумів те, що, може, мене і врятувало. Я зрозумів що скоро кінець. Я і раніше розумів, що це і буде причина мого кінця, але в цей день я це якось, майже фізично, відчув. Я НІКОЛИ не кину курити! Це неможливо. Ніщо мене не врятує. Не знаю скільки проживу, але знаю що буду курити ВСЕ ЖИТТЯ!
Я зайшов в офіс і пішов в напрямку ліфта.

– Філософ майже.
– Ага.
Останні шість поверхів

Про що я думав сідаючи того дня в ліфт? Не пам’ятаю.
Двері зачинились і ліфт поїхав вгору.

Це були останні шість поверхів. Я вийшов з ліфта і зайшов в свій кабінет.
– Привіт! – сказав я.
– Привіт! – відповіла вона. Це була моя співробітниця.
– Вже курити ходила? – поцікавився я.
– Я не курю.

Що? Вона не курить? Це смішно! Димить не менше за мене і тут таке видає. Ну ще ж в п’ятницю курила!

– А чого кинула? – спитав я злорадно, бо знав, що максимум день протримається. Вона кидала теж багато разів, як і я, і все з тим же результатом.
– Книжечку почитала гарну і курити не буду – відповіла вона.

Ага! Так і зразу! До речі, того дня вона так і не закурила…

Що було далі? Наступного дня я взяв ту книжку і вже на двадцятій сторінці зрозумів, що ніколи не буду курити. Так і не закурив.

– Ну бл…дь, ще один! – то були останні слова Синього Демона.
– Прощай! – сказав Зелений Демон, оплакуючи свого соратника.

Чого ж мені так запав в голову той ліфт? Про що я тоді думав, що тримав у руках? Я б зараз багато віддав, щоб це пригадати. Цей ліфт для мене як символ свободи яку я отримав. Чи міг я думати, що двері того ліфта – це двері з семи років скотського рабства? Ні. Може то був якийсь портал в інший світ? Не знаю. Але чомусь мені здається, що в цьому ліфті, на коротку мить, я побачив обличчя Демонів.

Пе Ес. Зелений Демон програв боротьбу через півтора роки.

sXe.km.ua, В.

Цікаве від Newsmarket: Харків хочуть повернтути в СРСР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.