Новини України. 10 червня. В Українськiй православнiй церквi Київського патрiархату вважають за необхiдне вiдновити Десятинну церкву в Києвi i передати її Київському патрiархату.

Десятинна церква має належати КП, заявив єпископ

Про це сказав на прес-конференцiї голова iнформацiйного правлiння УПЦ-КП єпископ Євстратiй (Зоря). “Ми завжди виступали за те, щоб храм був вiдновлений, не руїни, а церкву. Цей храм рано чи пiзно необхiдно вiдновити, а все, що вiдбувається там пiсля 2005 року, – це вакханалiя”, – зазначив він.

Священнослужитель наголосив, що якщо цей храм вiдновлять, вiн має належати українському патрiархату, оскiльки Московський патрiархат не має жодного права претендувати на Десятинну церкву.

“Московського патрiархату i Москви, коли цей храм будувався, не iснувало, жодних моральних i духовних пiдстав цiєї конфесiї претендувати на цей храм немає”, – наголосив єпископ. Вiн також висловив жаль з приводу ситуацiї, яка склалася навколо фундаменту Десятинної церкви. “Краще б там були археологiчнi розкопки, нiж те, що вiдбувається зараз”, – зазначив Зоря.

Як відомо, 19 травня конкурсна комiсiя визначила двох переможцiв конкурсу на найкращий проект відновлення Десятинної церкви. Один з проектiв передбачає накриття залишкiв фундаменту Десятинної церкви “скляним хрестом” та спорудження невеличкої каплицi, другий – будiвництво великої середньовiчної церкви. Комiсiя запропонувала обом творчим групам об’єднатися для створення спiльного варiанту.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.