Огляд преси. 9 червня. Нескінченні дебати навколо нової угоди, тривалі дебати з приводу скасування візового режиму: на саміті Росія-ЄС знову будуть валитися ілюзії.

прапор ЄС, євросоюз
ЄС вважає Росію демократичною країною

І тим не менш Брюссель і далі повинен поглиблювати співпрацю з Москвою, говорить в інтерв’ю SPIEGEL ONLINE екс-спікер Європарламенту, голова фонду імені Конрада Аденауера Ганс-Герт Петтерінг.

Саміт Росія-ЄС, що відкривається в четвер у Нижньому Новгороді “повинен стати сигналом до того, що стратегічне партнерство між Росією і ЄС відповідає нашим цінностям і вносить вклад в забезпечення демократії і безпеки на європейському континенті у XXI столітті”, говорить європейський політик.

Росія, помічає Петтерінг, вважає себе демократією.

“Ми віддаємо собі звіт, що тут існують певні недоліки, при цьому Росія повинна розуміти, що довіра до неї зросте, якщо вона буде піддавати аргументованій критиці недоліки демократії і в інших країнах, наприклад у Білорусії. Для Росії та ЄС спільна оцінка дефіциту демократії в цій країні була б прогресом”.

Зупиняючись на такому питанні, як скасування візового режиму, експерт підкреслює, що це процес нешвидкий.

“Ми повинні відкрито позначити в діалозі з росіянами наші сумніви. Що вже говорити: … переважали в цій темі питання забезпечення безпеки. Візові питання не можуть розглядатися ізольовано. Нам необхідно посилити співробітництво у боротьбі з корупцією і злочинністю”.

За словами Петтінгера, в політиці не можна виключати будь-якого розвитку подій, аж до скочування зовні демократичного режиму в авторитаризм. “Однак нашим завданням є не допустити цього за допомогою партнерства”.

Критика сьогоднішньої ситуації з правами людини в Росії, на думку екс-спікера Європарламенту, повинна поєднуватися з конструктивним діалогом.

Росія при всіх недоліках її демократії та правової державності все ж є демократичною країною. Це вже прогрес і шанс для європейського континенту. Ізоляція була б великою помилкою”. У зв’язку з цим політик виступає за співпрацю з росіянами і в сфері ПРО.

Відповідаючи на питання журналіста, чому, незважаючи на готовність європейців йти на зближення з Москвою, Євросоюз неохоче відкриває свою економіку і енергетичні ринки для російських компаній, Петтінгер говорить про те, що “ЄС повинен стежити за тим, щоб енергія не перетворювалася на механізм зовнішньої політики . Ми повинні диверсифікувати наші джерела – ні один партнер не може тиснути на нас, ким би він не був”.

Джерело Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.