Огляд преси. 28 червня. У той час як Греція є майже банкрутом, в Афінах проводять дорогий захід, розповідається в статті, опублікованій на сайті тижневика Der Spiegel.

олімпійські ігри
Греція проведе Олімпійські ігри для інвалідів

Країна влаштовує Олімпійські ігри для розумово відсталих людей майже за 70 млн євро. Між тим повсякденний догляд за хворими в даний час скоротився до мінімуму, відзначають автори статті. Витрати майже в 70 млн євро вдвічі вищі, ніж витрати минулих спортивних заходів у Дубліні і Шанхаї, стверджують автори. Авторитетна афінська газета Ethnos критикує цю подію, характеризуючи її як “особливе марнотратство”.

Обурена навіть грецька Спілка батьків інвалідів. Як заявила прес-секретар Союзу, вони могли б назвати цю подію однією великою вечіркою, заслуги якої деякі політики хочуть приписати собі. Насправді і без недостатнього догляду за інвалідами в Греції сильно економлять, констатується в статті.

Яскраві образи, переповнені через край безтурботністю, ніяк не в’яжуться з картиною глибоко розгубленої країни. Уряд прем’єр-міністра Георгіоса Папандреу в найближчі дні має протягнути пакет жорстких економічних заходів через парламент. Глава Центрального банку Георгіос Провопулос закликає закінчити дискусії і вимагає конкретних і послідовних кроків: повинні бути проведені економічні реформи, які заспокоять партнерів та фінансові ринки.

Довічний президент грецьких Спеціальних Олімпійських ігор для інвалідів, “залізна леді” Йоанна Деспотопулу дає відсіч будь-якій критиці пишного заходу, зазначають автори статті. Міжнародний спортивний фестиваль, який спочатку повинен був обійтися на 20 млн євро дорожче, на думку Деспотопулу, є для Греції унікальною можливістю презентувати себе з кращого боку і залучити інвестиції, які забезпечать приплив грошей на внутрішній ринок країни. Крім того, вона стверджує, що Олімпійські ігри для інвалідів створять “тисячі робочих місць”.

Джерело Der Spiegel

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.