Новини України. 8 червня. У Донецькій області може з’явитися диво-прилад, який за кілька хвилин може повністю просканувати в 3D режимі всі місця ДТП з точністю до декількох міліметрів.

ДАІ скануватимуть ДТП лазером

«Не так давно у Києві проводили експерименти з таким лазерним сканером. Він компактний – як невелика сумка телеоператора. Коштує один близько $ 60 тис., але на рівні Міністерства вже є підтримка за цим проектом. Такий прилад використовують колеги з Росії і ми в кожній області теж хотіли б», – пояснює начальник управління Головного слідчого управління МВС України Олександр Вакуленко.

Вакуленко, як і інші слідчі з усієї області приїхав до Донецька на науково-практичний семінар, присвячений тому, щоб швидше і краще фіксувати і розслідувати аварії. Обмін досвідом і технологіями з середи до п’ятниці проходить на території Донецького юрінституту. Тут стоять два автомобілі з «повним фаршем» обладнання для розслідування та експертизи ДТП. Ці машини зазвичай відправляються на найскладніші аварії – зі смертельним результатом.

У облМВС кажуть, що націлилися на швидке і якісне розслідування дорожніх аварій. «Змінюються автомобілі, правила дорожнього руху, повинні мінятися і методи розслідування ДТП, – пояснює заступник начальника ГУ МВС в Донецькій області, начальник слідчого управління Сергій Корона.

Ми хочемо розвиватися, хочемо, щоб процес розслідування аварії був максимально швидким для людей, що потрапили в ДТП . Адже є проблема довгого документування – слідчий все пише ручкою, заміряє простими рулетками. Ці проблеми можна і потрібно вирішувати новими технологіями, обладнанням і, звичайно, методиками роботи».

Джерело Сегодня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.