Новини здоров’я. 10 червня. У міру старіння в організмі багатьох чоловіків знижується рівень чоловічого гормону тестостерону, однак, за новими даними, вік – це не головна причина, через яку відбуваються подібні гормональні зміни.

чоловік
Вік - не причина зниження чоловічого гормону

Очевидно, що на рівень тестостерону набагато більший вплив робить загальний стан здоров’я. Вікове зниження рівня тестостерону в крові чоловіків надмірно перебільшується, впевнені австралійські дослідники, які стверджують, що у чоловіків з ідеальним здоров’ям рівень цього чоловічого статевого гормону не знижується.

«Ми вважаємо, що вік не є причиною зниження рівня тестостерону. У цьому винні захворювання, від яких страждають чоловіки даного віку. Деякі з них можна запобігти, в той час як інші є наслідком спадковості або впливу факторів навколишнього середовища», – відзначають вони.

У ході дослідження вчені брали аналіз крові у 325 чоловіків, що старші 40 років, і зробили висновок, що у здорових чоловіків вік не впливає на рівень тестостерону в крові. Ожиріння пов’язане лише з мінімальним зниженням рівня гормону.

Ендокринологи з США хвалять роботу своїх австралійських колег, яка заслуговує уваги, однак вважають, що вона відображає лише невелику частину загальної картини. «Багато хто погодиться, що гострі або хронічні захворювання негативно впливають на рівень тестостерону.

Проте певна частка зниження рівня гормону є незалежною від хвороб. Більш ймовірно, що з віком рівень тестостерону знижується у всіх чоловіків, проте ступінь змін залежить від цілого ряду різноманітних факторів», – підкреслюють вони.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.