Новини світу. 3 червня. Британська розвідка завдала “Аль-Каїді” потужного віртуального удару.

Аль-Каїда, терорист
Терористи випікатимуть кекси?

MI6, а також служба спецзв’язку та збору інформації GCHQ зламали англомовний інтернет-журнал “Аль-Каїди” Inspire і замінили рецепт виготовлення бомби ,який там містився, на рецепт випічки звичайного кексу.

Номер журналу з цією статтею вийшов у червні 2010 року, але про операції стало відомо лише зараз, пише The Daily Telegraph.

Охочі виготовити пекельну машину, завантажуючи 67-сторінковий номер, під заголовком “Від шеф-кухаря “Аль-Каїди“: Зроби бомбу на маминій кухні”, – отримували статтю зі збірки “Найкращі кекси в Америці”.

Статтю написала (що, мабуть, особливо обурить ісламських терористів)  Дульсі Ізраель. Поширила її фірма Main Street Cupcakes з американського штату Огайо. У замітці, зокрема, говориться: “Маленький кекс знову стає великим… Самодостатній і здатний задовольнити голод, він зосереджує в собі спогади дитинства, незважаючи навіть на те, що пристосований до вимог сучасної ласолюбної молоді”.

Терорист також з великим натхненням може ознайомитися з рецептом виготовлення ром-баби з ванільним маслом, або кексу “Гірська дорога”.

У ході кібератаки британські спецслужби видалили також статті Усами бен Ладена, його заступника Аймана аль-Завахірі та статтю “Чого чекати від джихаду”.

Американські спецслужби також запланували спецоперацію проти журналу. Вони, подібно до британських, розробили різного роду віртуальну зброю, включаючи комп’ютерні віруси. Але ЦРУ зупинило акцію, вже підготовлену Пентагоном: голова електронного командування генерал Кіт Александер стверджував, що вона розкрила б важливі джерела розвідувальної інформації і методи ведення спецоперацій. У результаті активні дії зробили лише британці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.