Новини економіки. 1 червня. Білорусь. Уряд і Національний банк  Білорусії звернулися до Міжнародного валютного фонду з проханням про надання Білорусі стабілізаційного кредиту, повідомили у білоруському представництві МВФ.

МВФ
Білорусь просить допомоги у МВФ

В офіційному повідомленні урядової прес-служби наголошується, що відповідна заявка була направлена ​​в МВФ урядом і Нацбанком Білорусі 31 травня.

Консультації щодо відповідної програми дій уряду і Нацбанку будуть проведені в рамках місії МВФ, яка буде працювати в Білорусі 1-14 червня.

У ході роботи місії будуть розглянуті питання поточної економічної ситуації в Білорусі, обговорені заходи, що вживаються урядом і Нацбанком щодо стабілізації ситуації на внутрішньому валютному ринку, а також визначена можливість підтримки МВФ проводиться урядом і Нацбанком макроекономічної політики.

Як пояснили в представництві МВФ, мета нинішньої місії МВФ – постпрограммний моніторинг, на проведення якого погодилася білоруська влада. Даний моніторинг проводиться по відношенню до тих країн, які отримували великі кредити від МВФ. Постпрограммний моніторинг дозволяє проводити консультації з владою країни один раз на півроку, а не раз на рік, як це було раніше.

По суті це буде оцінка поточної економічної ситуації, обмін думками щодо заходів економічної політики, які повинні бути здійснені.

12 травня під час відвідання ВАТ “ОлександрійськеШкловського району Могилевської області глава держави висловив упевненість, що через один-два місяці Білорусь врегулює ситуацію на валютному ринку.

“Так, важкувато сьогодні. Вирулимо. Через один-два місяці ми спокійно забудемо всілякі валютні негаразди”, – сказав Лукашенко.

При цьому глава держави підкреслив:

“Далі Білорусь піде своїм шляхом. Останнім часом нам все частіше підкидають ідеї у зв’язку з цими фінансовими негараздами. Мовляв, потрібні реформи. Нас тонко, акуратно, з подачі, звичайно, звідти підштовхують до якихось реформ. і кричать, особливо ці, з п’ятої колони, що потрібні негайно реформи і реформи. А що за реформа потрібна? Яку вони нам пропонують реформу? Вони нам пропонують реформу на руйнування.”

17 травня за підсумками доповіді Олександра Лукашенко прем’єр-міністр Михайло Мясникович не виключив, що Білорусь звернеться за кредитною підтримкою до МВФ.

“Але цей процес досить тривалий. У червні буде чергова планова місія цього фонду в Білорусі. Ми не ці питання будемо обговорювати, але залежно від того звіту, який буде підготовлений місією МВФ, ми можемо прогнозувати подальший розвиток подій у відносинах з цією авторитетною міжнародною організацією”, – сказав прем’єр.

У свою чергу в МВФ підкреслюють, що для будь-якої програми фінансування Білорусі з боку фонду країні  необхідна програма заходів економічної політики, що реально викликає довіру та амбіційна програма структурних реформ”. Про це 6 квітня в ході відеоконференції заявив глава місії МВФ по Білорусі Кріс Джарвіс, пославшись на нещодавно висловлену позицію виконавчої ради директорів фонду.

Нагадаємо, в 2009-2010 роках Білорусь отримала п’ять траншів кредиту МВФ за програмою стенд-бай “. Загальна сума коштів, виділених фондом у рамках стабілізаційної програми, склала близько 3,46 млрд. доларів.

У Нацбанку заявляли, що програма резерву зіграла “одну з ключових ролей в стабілізації економіки Білорусі в 2009 – початку 2010 року, дозволила підтримати стабільність на валютному ринку, забезпечити більшу стійкість фінансової системи, підтримати впевненість інвесторів і домашніх господарств”.

Джерело БелаПАН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.